Paieška Laurų vainikas – laidos „Gamta – visų namai“ autoriams

Laurų vainikas – laidos „Gamta – visų namai“ autoriams

 

2006 12 27 Aplinkos ministerijoje apdovanoti tradicinio kūrybinio konkurso „Žmogus ir aplinka“ nugalėtojai. Vertinimo komisija pagrindinį prizą vienbalsiai skyrė Lietuvos radijo laidos „Gamta – visų namai“ kūrybinei grupei: Zenonui Butkevičiui, Adolfui Drungilui ir Audronei šopagaitei.

„Vienarūšiai medžiai, taisyklingos sodinukų eilės – daugelio dabartinių Vakarų Europos šalių miškų bruožas. Greičiau plantacijos nei miškai. Jie sengirių amžiaus nesulauks. Ar mūsų miškai atsispirs pramoniniam spaudimui, ar netaps plantacijomis?“ – taip prasideda viena iš trijų konkursui pristatytų „Gamta – visų namai“ laidų. Aktualios temos, gyvas, įdomus pašnekesys, humoras rimčiai sušvelninti jau tapo šios laidos savastimi.

„Gamta – visų namai“ iš kitų laidų išsiskiria ne tik amžiumi (tai seniausia šalies radijo laida, ji transliuojama jau 49 metus), bet ir gana didele ištikimų klausytojų auditorija. Nors ši 25 min. trukmės laida eteryje pasigirsta ankstų šeštadienio rytmetį – pusę penkių ir pusę septynių, jos nuolat klausosi, Lietuvos radijo programų direktorės Guodos Litvaitienės teigimu, daugiau kaip šimtas tūkstančių žmonių.

Pagrindinį konkurso „Žmogus ir aplinka“ prizą laidos „Gamta – visų namai“ kūrėjams įteikė aplinkos ministras Arūnas Kundrotas ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Taip pat apdovanotos kitus du konkurso prizus pelniusios žurnalistės: „šiaulių krašto“ korespondentė Nijolė Koskienė ir savaitinio žurnalo „Ekstra“ žurnalistė Rūta Skatikaitė. Paskatinamąją premiją pelnė laikraščio „Žemaitis“ žurnalistė Roma Mėčienė.

Aplinkos ministerija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga kūrybinį konkursą „Žmogus ir aplinka“ šiemet surengė jau ketvirtą kartą. Jo tikslas – skatinti žurnalistus domėtis aplinkos sektoriaus aktualijomis, kad su jomis supažindintų visuomenę, ugdytų sąmoningą žmonių poreikį rūpintis aplinka ir ją puoselėti. Konkurso prizinis fondas – keturi tūkstančiai litų.

„Laureatus, kaip ir kiekvienais metais, atrinkti nebuvo lengva. Malonu, jog žurnalistai prisideda, kad žmonės vis labiau siektų tvarkyti aplinką, o ne vien stebėtų ją. Dėl to ir yra skirtas mūsų ministerijos konkursas tiems, kas skatina domėjimąsi aplinka, gamta“, - sakė prieš įteikiant premijas aplinkos ministras Arūnas Kundrotas, pasidžiaugęs, jog gamtinėms vertybėms neabejinga ir regioninė spauda.  

„2007 metams reikia linkėti, ko gero, ne kiauliško, o kūrybiško požiūrio į savo darbą. Tegu matomas darbas būna labai raiškus, nors pats puikiai suvokiu, jog žurnalisto virtuvėje esama labai daug to, kas visuomenei neturi būti matoma... Lietuvoje dar nedaug žmonių domisi aplinka, tačiau žurnalistų dėmesys jos problemoms kasmet vis didėja. Gerai, jei tokia tendencija vyraus ir kitais metais“, - ir šmaikštavo, ir rimtai kalbėjo Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, pridurdamas, jog rimtos 2007 metų kiaulės ir giliai knisa. Po tokių žodžių Dainius netruko įteikti ministrui ir žurnalistų marškinėlius. Ko gero, kad ir tikroji valdžia arčiau kūno jaustų žurnalistikos rūbą...

„Labai malonu, jog mūsų komisija dirbo labai darniai, nors ir ganėtinai ginčijomės. Labai džiaugiuosi, jog didelėje krūvoje mes visi vieningai suradome ir žurnalistės iš „šiaulių krašto“ Nijolės Koskienės darbą. O pagerbdami radijo laidos „Gamta – visų namai“ kūrėjus, mes kartu pagerbiame ir ilgametį šios laidos vedėją bei įkūrėją Antaną Grigelį...“ - kalbėjo Vertinimo komisijos narys, žurnalistikos veteranas Romas Mockus. 

Vienas iš laureatų, laidos „Gamta – visų namai“ vedėjas Zenonas Butkevičius taipogi kukliai pasidžiaugė, jog šitokiu būdu buvo pagerbtas Antano Grigelio darbas, jog laukia tos radijo laidos 50-čio jubiliejus (šių metų rugsėjo 28 d.). Jam antrinęs Adolfas Drungilas prisipažino, jog laida kiek ir „nukrypo nuo Antano Grigelio numatytojo kurso, tačiau – neitin pastebimai“, tad gerai, jog tokią radijo laidą klauso ne vien klausytojai, o ir kokia rimta komisija, galinti net premiją skirti...

...šiemet dėl prizų rungėsi 24 žurnalistai. Jie pateikė 61 straipsnį ir 6 radijo laidas. šiuos darbus vertino septynių narių komisija. Ją sudarė, kaip ir numato konkurso nuostatai, keturi Lietuvos žurnalistų sąjungos ir trys Aplinkos ministerijos atstovai.

Praėjusiais metais šio konkurso prizus pelnė Dalia Juočerytė, Inga Saukienė ir Daiva Norkienė, 2004 m. – Aldona Kvedarienė, Salomėja Pranaitienė, Daiva Valevičienė ir Asta Krogertienė, 2003 m. – Vaida Pilibaitytė, Mantas Katinas, Artūras Rožėnas, Vita Morkūnienė, Mykolas Deikus ir Aušra Žukauskienė.

 

Aplinkos ministerijos ir „Žaliojo pasaulio“ inf.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"