Paieška Žalingi cukraus pakaitalai

Žalingi cukraus pakaitalai

 

Produktai su dirbtiniais saldikliais tampa vis populiaresni. Juos valgo ne tik sergantys cukriniu diabetu žmonės, bet ir tie, kurie kruopščiai rūpinasi savo sveikata bei svoriu. Vienas iš pačių populiariausių saldiklių – aspartamas.

 

Natūralusis „alibis“

 

Ilgą laiką aspartamas vadintas pačiu saugiausiu saldikliu. Aistros virė aplink sachariną ir ciklamatą – dirbtinius saldiklius, sukeliančius vėžį žiurkėms. Gi aspartamo „alibis“ buvo geras: gamintojai teigė, jog tai absoliučiai natūralus produktas, kadangi yra pagamintas iš dviejų amino rūgščių, kurių gausu bet kuriame baltyminiame maiste.

Tačiau neseniai Italijos moskslininkai, dirbantys Vėžio tyrimo centre, aptiko, jog aspartamas taip pat gali skatinti net kelių rūšių vėžio vystymąsi! Žiurkės, gaudavusuos su maistu aspartamo, kur kas dažniau susirgdavo limfoma (limfos sistemos vėžiu), pastebėta priešvėžinių pakitimų jų inkstuose ir šlapimo trakte, taip pat nervų sistemos pažeidimų. Kai kurie augliai atsirasdavo netgi vartojant nedideles aspartamo dozes: leistina vienos dienos dozė žmogui – 40 mg vienam jo kūno kilogramui, tuo tarpu žiurkės gaudavo dvigubai mažesnę – tik 20 mg vienam svorio kilogramui. Dėl to italų mokslininkai ragina skubiai peržiūrėti leistinas aspartamo vartojimo dozes, kad jo vartojimas maisto pramonėje taptų saugus.

Specialistų tarpe italų tyrimas sukėlė sprogusios bombos efektą. Ignoruoti jo rezultatų negalima: juk buvo atlikti labai rimti tyrimai! Europos saugių produktų vartojimo agentūra buvo privarsta prisipažinti, kad padarytos analizės buvo kur kas platesnio masto negu įprasti kancerogeniškumo tyrimai, kuriuos „praėjo“ aspartamas. Bet specialistai visada geba prie ko prikibti, tad šio saldiklio saugumo klausimai atidėti neribotam laikui – iki naujų mokslinių duomenų gavimo.

 

Kas pelnys revanšą?

 

Esama rimto pagrindo manyti, jog ateityje pergalę iškovos italų mokslininkai. Juk jie atsižvelgė į visus įprastinių bandymų trūkumus ir specialiai suplanavo savo tyrimus taip, kad nebūtų nepastebėtos netgi mažų aspartamo dozių vartojimo negatyvios pasekmės. Tam jie pasitelkė dideles gyvūnų grupes ir stebėjo jas visą gyvenimą – iki natūralios mirties, kad kiekviena žiurkė išgyventų iki savojo vėžio. Gi esant įprastiems tyrimams, žiurkės nužudomos, sulaukusios 104–110 savaičių amžiaus, t.y. dar iki tol, kol išsivystys auglys. Italai vadovaujasi ir įtikinama versija dėl to, kaip aspartamas padeda augliui stiprėti. Pasirodo, kad ši medžiaga organizme susiskaido ne tik į dvi amino rūgštis, bet dar ir į metilo spiritą. Iš jo ir susiformuoja kancerogeninė medžiaga – formaldehidas.

Ar reikia visiškai atsisakyti nuo produktų su dirbtiniais saldikliais? Sveikiems žmonėms geriau jais nepiktnaudžiauti. Suprantama, neverta gausiai vartoti ir produktų su cukrumi – jie nenaudingi. Pasistenkite pakeisti savo skonį, padarydami jį kur kas įvairesnį – valgykite daugiau skanių, tačiau nesaldžių gaminių.

Diabetikams, skirtingai nuo sveikų žmonių, neverta visiškai atsisakyti nuo saldumynų su saldikliais – vis dėlto ligos paaštrėjimo rizika kur kas didesnė negu galimos problemos nuo jų vartojimo. Diabetikams produktai su saldikliais yra naudingesni už cukrų.

Kaip aptikti saldiklius produktuose?

Jie būtinai nurodomi etiketėje, žyminčioje produkto sudėtį. Bet kartais vietoj pavadinimo pateikiami skaičiai: aspartamas slepiasi po žymeniu E951, sacharinas – tai E954, o ciklamatas – E952.

 

Parengė Jonas VANAGAS

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"