Paieška Kalėdinės eglutės pasibaigus šventėms ir toliau šildo vilniečių namus

Kalėdinės eglutės pasibaigus šventėms ir toliau šildo vilniečių namus

 

Lietuvos biokuro gamintojų ir tiekėjų asociacija LITBIOMA paskelbė akciją „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“ ir pakvietė vilniečius per šventes jų šeimas džiuginusias kalėdines eglutes panaudoti biokurui gaminti. Daugiau nei savaitę, pradedant Trijų karalių diena, sausio 6-ąja, ir baigiant sausio 14-ąja, vilniečiai eglutes kviečiami nešti į specialus akcijos konteinerius. Iš surinktų eglučių bus pagamintas biokuras, kuris „Vilniaus energijos“ biokuro katile taps būstus šildančia šilumos energija.

„Pasibaigus šventėms, kalėdinės eglutės tampa nebereikalingos – jos nukeliauja į sąvartyną arba dar blogiau – išmestos kiemuose žaloja miesto estetinį vaizdą. Iš tiesų šiuos medelius dar galima naudingai panaudoti iš jų pagaminant biokurą. Tad daug džiaugsmo per šventes suteikusios eglutės ir toliau gali teikti mūsų namams šilumą, tik šį kartą – jau tiesiogiai, šildydamos vilniečių būstus“, - sako asociacijos LITBIOMA prezidentas Remigijus Lapinskas.

Asociacijos LITBIOMA rengiamos akcijos metu prie Vilniaus miesto prekybos centrų didžiausius komunalinių atliekų rūšiavimo pajėgumus Baltijos šalyse turinti bendrovė „Ecoservice“ pastatė specialius akcijos atributika papuoštus konteinerius, į kuriuos vilniečiai kviečiami iš savo namų atnešti eglutes.

*  *  *

Akcijos „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“ konteinerių stovėjimo vietos sausio 6-14 dienomis Vilniuje: PC Rimi Hypermarket (Savanorių pr. 16); PC Rimi Hypermarket (Žirmūnų g. 64); PC Mandarinas (Ateities g. 91); PC Maxima (Sausio 13-osios g. 2); PC Maxima (Ukmergės g. 282); PC Maxima (Didlaukio g. 1); PC Maxima (Taikos g. 162A); PC Maxima (Viršuliškių g. 30).

*  *  *

„Mūsų bendrovės darbas  – ne tik surinkti komunalines atliekas iš gyventojų ir įmonių, bet ir rūpintis, kad kuo daugiau šių atliekų būtų patiekta antriniam naudojimui. Džiaugiamės, kad šiemet kalėdinės eglutės nebeatsidurs sąvartyne, o bus prasmingai panaudotos kaip biokuras“, - sako UAB „Ecoservice“ generalinis direktorius Zenonas Podgaiskis.

Pasak Z. Podgaiskio, vėliau bendrovė surinktus medelius kaipo kurą perduos „Vilniaus energijos“ biokuro katilui tiekiančiai biokuro gamybos ir ekologijos verslo bendrovei „Bionovus“, kuri medelius susmulkins ir pagamins biokurą. Jis bus patiektas sostinę šildančiai „Vilniaus energijai“, kurį jį sukūrens šį rudenį pradėjusiame veikti didžiausiame Rytų ir Centrinėje Europoje 60MW biokuro katile.

„Didžiausiam regione biokuro katilui, pagaminančiam sostinei beveik dešimtadalį centralizuotai tiekiamos šilumos, tiekiame reikalingą kurą: specialia įranga susmulkintas miško kirtimo, miško retinimo atliekas, lentpjūvių atliekas, šiaudus. Gražu ir prasminga, kad organizuojamos akcijos dėka šiemet vilniečius šildys ir jų pačių namuose dar neseniai juos džiuginusios eglutės“, - sako UAB „Bionovus“ generalinis direktorius Vigantas Kraujalis.

Asociacijos LITBIOMA bei bendrovių „Ecoservice“, „Bionovus“ bei „Vilniaus energija“ rengiamos akcijos partneriai - LR Aplinkos ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė.

2005 m. Lietuvoje naudojant vietinį biokurą buvo pagaminta daugiau nei 1,0 TWh -  apie 12 proc. centralizuotu būdu tiekiamos šilumos energijos, planuojamas 2006 rezultatas – 15 proc. Biokurą mūsų šalyje jau kūrena daugiau nei 200 katilinių, kurių bendra galia viršija 500 MW. LITBIOMA skaičiavimais, jau 2013 m. Lietuvoje naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius yra galimybių pagaminti iki 25 proc., o 2025 – 50 proc. centralizuotai tiekiamos šilumos energijos.

 

Parengta pagal asociacijos LITBIOMA informaciją.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"