Paieška Ach, Senelis dovanas išbarstė!..

Ach, Senelis dovanas išbarstė!..

Vanda MARKEVIČIENĖ

Veisiejų vid. mokyklos 3a klasės mokytoja

 

šv. Kalėdos nuostabi šventė. Ne tik vaikams, o ir suaugusiems. Ypač šventės laukia vaikai. Kaip organizuoti šventę, kad ji ilgai išliktų vaikų širdelėse?..

...Už kalėdinės šventės organizavimą pradinėje mokykloje buvo atsakingos trečiokų mokytojos - Rasa Savukynienė ir Vanda Markevičienė. Pritarus visai bendruomenei, nutarėme įgyvendinti projektą „šv. Kalėdų belaukiant“. Turėjo dalyvauti visi pradinės mokyklos vaikai ir jų tėveliai. Numatėme darbus, pasiskirstėme pareigomis. Puošėme savo mokyklą. Tam nebuvo nukirsta nei viena eglės šakelė. Buvo paskelbta savaitės trukmės akcija „Padovanok Kalėdų džiaugsmą“, kurios metu mokiniai rinko ir nešė žaislus, su kuriais jau nebežaisdavo, kad galėtų juos padovanoti Veisiejų darželio „Ąžuoliukas“ auklėtiniams.

šią savaitę taip pat buvo paskelbta paroda „Kitokia eglutė“. Vaikai gamino ir puošė netradicines eglutes iš popieriaus, šieno ir kitokių medžiagų. Žinia, tikslas - išsaugoti miško eglutes. Kokių tik eglučių nebuvo parodoje! To negana. Tada ėmė veikti ir Kalėdinis paštas: mokiniai rašė sveikinimus vieni kitiems, bendruomenės nariams. Organizuota ir klasių apžiūra. Vaikai už savo triūsą buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

...Ir štai visi renkasi papuoštoje salėje. Vaikai žaidė adventinius žaidimus, klausėsi kalėdinių palinkėjimų, daug sužinojo apie Adventą, vaišinosi kūčiukais... Kitądien - pagrindinė šventė. Ji taip pat buvo netradicinė. Nes eglutės šventė vyko miške.

Visi pradinės mokyklos moksleiviai su mokytojais ir tėveliais, pasipuošę nykštukų kepuraitėmis, keliavo į mišką prie tikros eglutės. Vaikai puošė ją ne įprastais žaislais, o dovanomis žvėreliams ir paukščiams: morkų, obuoliukų vėriniais, šermukšnių karoliais, žaislais iš kopūstų ir burokėlių...

Kai žaliaskarė buvo papuošta, 3a klasės mokiniai vaidino pasaką „Kalėdinis snaigių sapnas“ – „snaigės“ kvietė į svečius ne tik pasakų herojus, o ir Afrikos džiunglių gyventojus. Vaidinimo pabaigoje gauta telegrama: aš, Kalėdų senelis, pasiklydau miške, vaikeliai, garsiai tarkite mano vardą, tik šitaip mane pašauksite... Išgirdęs vaikų kvietimą ir atvykęs Senelis pasakojo: tiek ilgai klaidžiojo miške, kad net išbarstė visas dovanas!.. Ištraukę spalvotas rodykles, vaikai turėjo surasti miške „išbarstytas“ dovanas. Kiek buvo džiaugsmo jas suradus! Kol vieni ieškojo dovanų, kiti žaidė įvairius žaidimus.

...Smagu tądien buvo miške prie eglutės! Be to, gruodžio 22 d. oro sąlygos buvo tam palankios. Su gera nuotaika ir dovanomis grįžome į klases. Palinkėję vieni kitiems linksmų švenčių ir gerų atostogų išsiskirstėme į namus. Neįprasta šventė, manau, ilgam išliks vaikų prisiminimuose.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"