Paieška Noriai atsiliepė į kvietimą kalėdines eglutes panaudoti biokuro gamybai

Vilniečiai noriai atsiliepė į kvietimą kalėdines eglutes panaudoti biokuro gamybai

 

Vilniaus gyventojai aktyviai dalyvavo Lietuvos biokuro gamintojų ir tiekėjų asociacijos LITBIOMA paskelbtoje akcijoje „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“ – sausio 6-14 dienomis į specialius konteinerius buvo atnešta šimtai per šventes vilniečių namus puošusių medelių. Iš šių eglučių bus pagaminta keli šimtai kubinių metrų – arba net keli sunkvežimiai – biokuro, kuris jau netrukus virs vilniečių namus šildančia šilumos energija.

„Rengdami tokią akciją pirmą kartą, nedrįsome prognozuoti jos rezultatų, tačiau dabar jau galime drąsiai teigti, jog akcija pavyko. Esame maloniai nustebinti vilniečių sąmoningumo ir nuoširdžiai jiems dėkojame“, - sako asociacijos LITBIOMA prezidentas Remigijus Lapinskas. Pasak jo, džiuginantys akcijos rezultatai paskatins kitais metais plėsti akcijos mastą – pastatyti daugiau akcijos konteinerių bei šią idėją realizuoti ne tik sostinėje, bet ir kituose šalies miestuose.

Bendrovės „Ecoservice“, kuri akcijos metu rūpinosi specialių konteinerių pastatymu ir keitimu, generalinio direktoriaus Zenono Podgaiskio teigimu, jau po pirmųjų akcijos dienų reikėjo keisti apie pusę iš įvairiose miesto vietose, šalia prekybos centrų, pastatytų konteinerių. Vėliau akcijos metu buvo keičiami visi konteineriai.

„Norime padėkoti vilniečiams, kad į specialia akcijos atributika pažymėtus konteinerius stengėsi nemesti kitų komunalinių atliekų, o eglutės į konteinerius buvo kraunamos pakankamai tvarkingai. Taip gyventojai didele dalimi palengvino akcijos rengėjų darbą“, - sakė didžiausius komunalinių atliekų rūšiavimo pajėgumus Baltijos šalyse turinčios bendrovės „Ecoservice“ vadovas Z.Podgaiskis.

šiuo metu visos kartu su partneriais - LR Aplinkos ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybe – vykdytos akcijos metu surinktos eglutės yra atvežtos į biokuro gamybos ir ekologijos verslo bendrovės „Bionovus“ aikšteles, kur netrukus jos bus perdirbtos į biokurą. Pagamintas biokuras vėliau bus perduotas sostinę šildančiai bendrovei „Vilniaus energija“, kur jį sukūrens praėjusių metų rudenį pradėjusiame veikti didžiausiame Rytų ir Centrinėje Europoje 60MW biokuro katile.

„Sunku paskaičiuoti, kiek šilumos energijos bus išgauta iš surinktų eglučių biokuro, nes jis bus maišomas į bendrą katilui patiekiamą iš įvairių medžiagų gaminamą biokuro masę. Tačiau akcijoje dalyvavusius vilniečius ko gero labiausiai džiugins ir šildys žinojimas, kad atitarnavusį kalėdinį medelį jie panaudojo prasmingai ir ekologiškai“, - sako UAB „Bionovus“ generalinis direktorius Vigantas Kraujalis.

2005 m. Lietuvoje naudojant vietinį biokurą buvo pagaminta daugiau nei 1,0 TWh -  apie 12 proc. centralizuotu būdu tiekiamos šilumos energijos, planuojamas 2006 rezultatas – 15 proc. Biokurą mūsų šalyje jau kūrena daugiau nei 200 katilinių, kurių bendra galia viršija 500 MW. LITBIOMA skaičiavimais, jau 2013 m. Lietuvoje naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius yra galimybių pagaminti iki 25 proc., o 2025 – 50 proc. centralizuotai tiekiamos šilumos energijos.

 

Parengta pagal Lietuvos biokuro gamintojų ir tiekėjų asociacijos LITBIOMA inf.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"