Paieška Tradicija - netradicinėje aplinkoje

Tradicija - netradicinėje aplinkoje

Jelena SKUPIENĖ

Vilniaus Jono Basanavičiaus vidurinės mokyklos vyr. muzikos mokytoja

 

Kaip padėti vaikui, kuris negali pajusti nei šeimos, nei švenčių dvasios? Kaip padėti sergančiam ligoninės palatoje? Padėti, nes ši pagalba ne bet kokia. šis gražus gestas susijęs su šventėmis, kurių mes visi laukėme.

Ne vienas tiek mažas, tiek didelis svajojome slaptai apie dovanas, kurias gal būt atneš Kalėdų senelis. O ką daryti, jei šių svajonių kupina visa ligoninė, kurioje ir didelis, ir mažas lauks Kalėdų stebuklo. Juk ligoninės palatos šviesa tik išorinė. Vidinę šviesą ir šilumą vaikas gali pajusti tik iš dalies.

šios mintys mus visus užplūdo, kai gavome pasiūlymą koncertuoti Vilniaus miesto Santariškių ligoninėje, vaikų skyriuje. Tad Kalėdų išvakarėse Vilniaus miesto Jono Basanavičiaus vidurinės mokyklos folkloro ansamblis “Rugelis” (su mokytojomis Jelena Skupiene ir Marija Mašanauskiene) atvykome į ligoninę gerajai misijai: pradžiuginti sergančius vaikus ir juos slaugančius, gydytojus ir seseles - įkvėpti švenčių laukimo dvasia, šiluma ir ramybe.

Įžiebėme ugnelę, paprašėme, kad ji mus globotų ir saugotų. Dainavome dainas, minėme mįsles, sekėme pasakas. Buvo smagu, nes galėjome nors dalelę šilumos dovanoti sergantiems.  

Manome, jog tokia tradicija netradicinėje aplinkoje yra uždeganti visus sergančius vidiniu troškimu kuo greičiau pasveikti, o sveikuosius pripildė švenčių laukimo dvasia.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"