Paieška „Lesyklėlė 2006“

„Lesyklėlė 2006“

Daina SUTKEVIČIENĖ

Raseiniai

 

ši neįprasta žiema nė kiek nesutrukdė Raseinių rajono jauniesiems miško bičiuliams tradiciškai organizuoti akciją „Lesyklėlė“. šios akcijos iniciatoriai - Raseinių katalikiškos dvasios pradinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelis „Ąžuolėlis“, vadovaujamas mokytojos Eugenijos Oržekauskienės.

Keletą metų iš eilės mažiausieji rajono jaunieji miško bičiuliai šią akciją organizuodavo tik savo mokykloje. Vėliau jie nusprendė šią akciją išplėsti. Tad pakvietė joje dalyvauti visus rajone esančių jaunųjų miško bičiulių būrelių narius. šiemet akcijoje „Lesyklėlė 2006“ dalyvavo visų penkių rajone veikiančių būrelių atstovai. Kas pats gamino paukšteliams lesyklėles, kas į talką pasikvietė tėvelius, senelius, ar vyresniuosius draugus. Todėl labai sunku buvo vertinti vaikų atneštas lesyklėles.

Žinia, apibendrinamasis akcijos renginys turi būti įdomus. Tad būrelio „Ąžuolėlis“ nariai savo mokykloje surengė fotografuojančių miškininkų darbų parodą. Jaunieji miško draugai jau seniau pastebėjo, jog miškininkai mėgsta savo darbe užfiksuoti tai, kas yra gražu, ką galbūt ne kiekvienas mūsų atėjęs į mišką ir pastebi. Raseinių urėdijos miškininkai Nerijus Sutkevičius, Algirdas Masaitis ir Eduardas šneideris vaikams pateikė nemažai puikių fotografijų. Jas mielai apžiūrėjo ne tik visi Raseinių katalikiškos dvasios pradinės mokyklos mokinukai, o ir į mokyklą atvykę svečiai.

Akcijos „Lesyklėlė 2006“ organizatoriai apibendrinamajam renginiui ruošėsi atsakingai. Vaikai buvo išmokę puikių dainų apie gamtą, sukūrę  eilėraštukų, kuriuos deklamavo renginio metu. Daugelis vaikų kurtų eilėraščių - apie mišką, žvėrelius, netgi apie lesyklėles ir paukštelių globą. Įdomiai ir originaliai prisistatė šventėje dalyvavę visų rajone esančių jaunųjų miško bičiulių būrelių atstovai. Juos, susirinkusius į šios akcijos baigiamąjį renginį, sveikino mokyklos direktorė Stanislava Tijūnaitienė, Dubysos regioninio parko direktorius Vygantas Kilčauskas, Savivaldybės švietimo skyriaus vyr. specialistė Asta Cicėnienė, JMB sambūrio koordinatorius Raseinių rajone Nerijus Sutkevičius. šventėje dalyvavo ir miškininkai, fotografijų parodos autoriai. Visiems šventės svečiams šeimininkai, jaunųjų miško bičiulių būrelio „Ąžuolėlis“ nariai, dovanojo žvakeles, kaip draugystės, šilumos, pagarbos ženklą.

Visi akcijos dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis, o diplomai ir prizai skirti geriausiųjų darbų autoriams. Ilgaamžiškiausios lesyklėlės nominacijoje nugalėjo girkalniškio Edvino Mockaičio pagaminta lesyklėlė. Meniškiausia ir gražiausia lesyklėle pripažinta Manto Beržinsko, Raseinių katalikiškos dvasios pradinės mokyklos moksleivio pagaminta lesyklėlė. Praktiškiausią lesyklėlę pagamino tos pačios mokyklos mokinys Deivydas Krūgelis. Originaliausios lesyklėlės autorius – Žaiginio Pranciškaus šivickio pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Ąžuolynas“ narys Andrius Musteika.

Raseinių miškų urėdijos specialistai gali tik pasidžiaugti, jog rajone veikiantys jaunųjų miško bičiulių būreliai aktyviai veikia, puoselėja gražias tradicijas, ieško vis naujų veiklos būdų ir formų. Miškininkai siekia, kad vaikams būtų vis įdomiau, nuolat padeda organizuoti įvairias išvykas į gamtą, veda miške pamokas ir pan. Jaunieji miško draugai dažnai nustebinami ir pamaloninami įvairiomis dovanėlėmis. Ir šios akcijos pagrindinis rėmėjas – Raseinių miškų urėdija.

Renginio pabaigoje Jaunųjų miško bičiulių sambūrio koordinatorius rajone Nerijus Sutkevičius įteikė Raseinių miškų urėdijos padėkas visų būrelių vadovėms už veiksmingą ir nuoširdžią miškosauginio švietimo veiklą ugdant jaunuosius miško bičiulius.

Po renginio visos akcijos metu pagamintos lesyklėlės „iškeliavo“ į mokyklų ir jaunųjų miško bičiulių gyvenamųjų namų kiemus. Nesvarbu, jog kol kas nėra sniego ir didelių šalčių. Prižiūrėti ir rūpintis mūsų krašte žiemojančiais paukšteliais galima ir dabar. Juk taip malonu matyti, kaip į paties pagamintą lesyklėlę nuolat atskrenda paukšteliai. Jų giesmelės prie lango – didžiausia dovana tiems, kas myli gamtą.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"