Paieška Lietuviškas linų sėmenų aliejus – Vokietijoje

Lietuviškas linų sėmenų aliejus – Vokietijoje     

 

Sausio 19-28 dienomis Vokietijoje, Berlyno parodų centre, įvyks tarptautinė maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė 2007“ („Grüne Woche 2007“). Lietuva parodoje dalyvaus jau penktąjį kartą. Tarptautinės parodos lankytojai vėl turės galimybę užsukti į Lietuvos stende įrengtą stilizuotą smuklę, pasiklausyti liaudiškų melodijų, tiesiogiai pabendrauti su gamintojais, įsigyti natūralių lietuviškų maisto produktų. šiemet parodoje dalyvaus 6 mūsų šalies įmonės ir verslo bendrovės.

Nauja, moderni įmonė iš šakių „Aletovis“ parodos lankytojams ir sveikos mitybos gerbėjams pristatys naująjį mitybos produktą - unikaliu šaltojo spaudimo būdu pagamintą linų sėmenų aliejų. Įmonei suteikta teisė šį aliejų ženklinti Kulinarijos paveldo ženklu.

UAB „Aletovis“ aliejus išspaustas iš Lietuvoje išaugintų prinokusių linų sėklų, išsaugant visas gamtos dovanotas pirmaprades medžiagas. Jame gausu nepakeičiamų polinesočiųjų riebalų rūgščių (omega-3 ir omega-6), daug įvairių vitaminų, natūralių antioksidantų, mineralinių medžiagų ir kitų biologiškai aktyvių komponentų. Jau seniai pastebėta, kad sėmenų aliejus pasižymi gydančiu poveikiu, esant daugeliui negalavimų ir ligų. Įrodyta, kad polinesočiosios riebalų rūgštys yra labai svarbios sveikatai. Jei jų trūksta, organizmas auga lėčiau, silpnėja atsparumas infekcinėms ligoms, džiūsta oda, sutrinka cholesterolio apykaita, tunkama, prastėja regėjimas. Organizmas šių rūgščių nesintetina, jų būtina gauti su maistu. šalto spaudimo sėmenų aliejus unikalus tuo, kad, palyginti su kitais aliejais, turi daugiausiai nepakeičiamų omega-3 riebalų rūgščių. Pavyzdžiui, žuvų taukai omega-3 rūgščių turi du kartus mažiau.

Žinoma, kad kuo šiauresnėje klimato zonoje išauginti linai, tuo vertingesnis jų aliejus. Lietuvoje linai pradėti auginti neolito amžiuje, 2400–2000 metais pr. Kr. Mažais kiekiais sėmenų aliejų savo reikmėms linų augintojai pradėjo spausti tik 19 a. viduryje. Pasak UAB „Aletovis“ generalinio direktoriaus Arūno Jakaičio, iki 2001 metų Lietuvoje pramoniniu būdu niekas to nedarė, nes šaltojo spaudimo aliejui keliami labai griežti reikalavimai. Jis apdorojamas tik mechaniniais būdais, naudojant savaiminį nusodinimą, filtravimą. Speciali atmosferos kontrolės sistema garantuoja presavimą ir išpilstymą be žalingo deguonies ir šviesos poveikio, nes būtent šie faktoriai pažeidžia polinesočiąsias riebalų rūgštis. Sveikai mitybai ypač tinkamas aliejus spaudžiamas ne aukštesnėje kaip 50°C temperatūroje.

Dėl aliejuje esančių polinesočiųjų riebalų rūgščių sėmenų aliejus greitai oksiduojasi, dėl to jis turi būti laikomas šaltai, o atidarius – suvartojamas per 3–5 savaites. Sėmenų aliejų siūloma vartoti tik nerafinuotą ir nekaitinti jo, o gardinti salotas, gaminti padažus, pilti į sriubas. Rekomenduojama paros norma: 1–3 desertiniai šaukštai sėmenų aliejaus.

 

Parengta pagal Žemės ūkio ministerijos inf.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"