Paieška „Varlių maršas“,

„Varlių maršas“,

kuris aplankė ir švenčionėlių miškų urėdiją

Onutė GYLIENĖ

VĮ švenčionėlių miškų urėdijos ryšių su visuomene specialistė

 

2007 01 17 į švenčionėlių miškų urėdijos kiemą įriedėjo geltonasis mokyklinis autobusiukas ir iš jo pasipylė būrelis vaikučių. Tai buvo naujai įkurto jaunųjų miško bičiulių būrelio „Giliukai“ nariai su vadove Aušra Kaukėniene. Jie, dalyvaudami pasauliniame „Varlių marše“, atvyko pas miškininkus, kad šie prisijungtų prie gamtos globos ir vaikų akivaizdoje pasižadėtų  daryti gerus darbus gamtos ir žmonijos vardan.

Su atvykusiais svečiais bendravo miškų urėdas Nauris Jotautas ir ryšių su visuomene specialistė, JMBS globėja Onutė Gylienė.

Būrelio nariai atvyko su plakatais ir iš balionų pagamintais varliukais.

...Kol urėdas dalyvavo pasitarime, su „Giliukais“ bendravo ryšių su visuomene specialistė. Ji pristatė specialiai jiems išleistą „Miško laikraščio“ pirmą numerį, kalbėjosi su vaikiais apie tai, kaip žiemoja medžiai, miško augalai ir gyvūnai, kuo žmogus gali žiemą padėti gyvūnams. Taip pat buvo pristatyti miškininkų darbai, diskutuota ar reikia kirsti medžius.

Jaunieji miško bičiuliai taip pat buvo ne iš kelmo spirti, jie mums padainavo dainelę ir uždavė keletą mįslių–klausimų. Urėdijos specialistai parašė kokius gerus darbus šiais metais padarys gamtai: pagamins ir iškels 600 inkilų įvairiems paukščiams, saugos retas ir Lietuvos raudonojoje knygoje įrašytas augalų bei gyvūnų rūšis, senus uoksinius medžius, kuriuose gyvena paukščiai.

Būrelio nariams buvo padovanotos JMB sambūrio kepuraitės bei lankstinukai apie mišką.

...Greitai prabėgo susitikimui skirta valanda, jaunieji miško bičiuliai, pasisėmę naujų žinių ir gavę miškininkų pažadus daryti gerus darbus gamtai, išvyko į savo mokyklą.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"