Paieška Už mūsų plaukus atsakysit!

Už mūsų plaukus atsakysit!

 

Paryžius ir Kairas pasirengę tiesiogine šio žodžio prasme kibti vienas kitam į plaukus. Tiesa, ne į savus, o į priklausančius… faraonui. Tarp Egipto ir Prancūzijos gali įsiliepsnoti diplomatinis skandalas  dėl Senovės Egipto faraono Ramzio II sruogos.

Egipto senovės relikvijų tarybos vadovas Zachris Chavasas pareikalavo, kad Paryžius aiškiai ištirtų situaciją, susijusią su bandymu per internetą parduoti minėtojo faraono plaukų sruogą. “Jeigu kalbama apie tikrą, o ne padirbtą relikviją, tai grės skandalu, galinčiu sugadinti Egipto-Prancūzijos santykius”, - pareiškė jis, nurodydamas, jog jau nusiuntė Prancūzijos valdžiai atitinkamo turinio raštą.

Viskas prasidėjo nuo to, kad viename iš prancūziškų interneto tinklalapių pasirodė skelbimas apie neįprastą prekę. Buvo pardavinėjami plaukai, priklausę vienam iš garsiausių Egipto faraonų – Ramziui II (1279-1213 metų iki mūsų eros). Sruoga, kaip skelbė skelbimo autorius, buvo Prancūzijoje 1976-1977 metais. Išties, prieš 30 metų užbalzamuotas kūnas, kuris dabar saugomas Kairo muziejuje, buvo nusiųstas prancūzų mokslininkams, kad šie ištirtų keistą mumijos irimo priežastį (ji europiečių archeologų buvo aptikta Karalių slėnyje Luksore 1882 metais). Pagal skelbimo autorių, jo tėvas buvo keturių ekspertų grupėje, kuriems buvo patikėta ištirti mumijos plaukus, jos kūną dengusius raiščius bei natroną (medžiagą, naudotą balzamavimo metu). “Pardavėjas” tikino, jog yra vienintelis pasaulyje šių relikvijų savininkas. šiuos jo žodžius patvirtino tinklalapyje patalpintos pačios mumijos nuotraukos, o taip pat pavyzdžiai plaukų, kuriuos tyrė mokslininkai.

Mokslininko sūnus yra pasirengęs parduoti visas relikvijas už 2500 eurų. Arba vien tik plaukų sruogą – už 2000 eurų. Vyriškis taip pat rašo, jog mumijos irimo priežastimi, dėl kurios jinai ir buvo nusiųsta į Prancūziją ištirti bei restauruoti, tapo kancerogeniniai grybeliai, kuriuos galima aptikti kapavietėse bei Gizos piramidėse. šie grybeliai, kaip nustatė mokslininkai, sukelia žmonėms įvairiausius vėžinius susirgimus.

Chavaso reakcija į internete pasirodžiusį skelbimą buvo staigi. Egiptiečiai mano, jog prancūzai apvogė juos. “Sulaukime tyrimo rezultatų, - pareiškė jis. – Jeigu bus nustatytas šių relikvijų autentiškumas, mes pareikalausime, kad jos nedelsiant būtų sugrąžintos į tėvynę”.

 

Parengė Ramunė TOLVAIšYTĖ 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"