Paieška Vokietijos energetikams gresia dideli nemalonumai

Vokietijos energetikams gresia dideli nemalonumai

 

Stambių nemalonumų sulaukė Vokietijos centrinių energetinių tinklų “E.ON” darbuotojai. Tai susieta su 2006 m. lapkričio 4-ąją įvykusiu daliniu Europos užtemdymu. Kaip dabar aiškėja, dėl šio įvykio kalti anaiptol ne europiečiai, kurie netikėtai užklupus šalčiams įjungė per daug elektros prietaisų. Netiesioginiu kaltininku paskelbtas vienas… kruizinis laivas, o tiesioginiu – Vokietijos energetinio tinklo “E.ON” vadovybė.

Priminsime, jog lapkričio 4-ąją visai valandai, o kai kur ir ilgiau, daugelis ES miestų – nuo Ispanijos ir Italijos iki Prancūzijos ir Belgijos – liko be elektros energijos. Europietiškose sostinėse nustota tiekti elektrą į namus, sustojo liftai, užgeso šviesoforai: gatvėse susidarė kamščiai, sutriko parduotuvių, restoranų, kavinių darbas, neveikė tramvajų, metro linijos, tamsoje skendėjo tuneliai… Iš viso be šviesos buvo likę per 10 mln. europiečių!

Iš pradžių, kaip energetikams įprasta, jie apkaltino vartotojus. Esą šie sukėlė įtampą tinkluose, įjungę per daug šildymo prietaisų. Bet vėliau išaiškėjo pritrenkiantys dalykai.

Pagal Vokietijos valdžios atliktus tyrimus, įvykiai vystėsi šitokiu būdu. Kad kruizinis laivas “Norvegijos perlas” saugiai praplauktų Emso upe Vokietijos šiaurės vakaruose, buvo atjungta virš upės nusidriekusios aukštos elektros įtampos laidais tekanti elektros srovė. Taip buvo daroma nebe pirmą kartą, tačiau šįkart dėl neaiškių priežasčių ši saugumo priemonė sukėlė avariją šalies energetinėje sistemoje, įeinančioje į bendraeuropinę energetinę sistemą. Po viso to ir prasidėjo “domino efektas”, leidęs apie save žinoti net Pietų Italijos ir Ispanijos gyventojams, jau nekalbant apie kaimynines šalis. 

Vokietijos aplinkos apsaugos ir branduolinių reaktorių saugumo ministras Gabrielis Zigmaras pareikalavo iš savo šalies energijos tiekėjų daugiau lėšų skirti investicijoms į elektros ūkį, kuris yra pakankamai apleistas.

 

Parengė Jonas VANAGAS   

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"