Paieška Laukuose žaliuoja svėrės, miškuose žydi lazdynai

Laukuose žaliuoja svėrės, miškuose žydi lazdynai

Vytautas STACEVIČIUS

Kapčiamiestis

 

...Sausio mėnuo - šaltis, pūgos, balti laukai ir medžiai. Toks sausis buvo pernai.

...Lyja, pažliugę keliai, šilta, patvinę upės ir ežerai (...), tai - pavasario ženklai. To jau seniai nebuvo. Toks iki šiolei sausis buvo šiemet...

Panašią žiemą, kaip rašo laikraštis „šeimininkė“, Nr.3 (773), gamtininkai atsimena buvus prieš 60 metų. Tokia žiema kiekvienam žmogui sukelia keistus jausmus.

...Kapčiamiestietis miškininkas Albinas pradžiugino šeimą  žydinčio žalčialunkio šakele, bitininkas Vaclovas pergyvena, kad  bitės skraido. Kai kas parsineša namo grybų, daugiausia voveraičių. Vaikai džiaugiasi pamatę laukais pūškuojantį ežį. Akį džiugina žydintys karklai ir lazdynai. Vaikščiojant po miškus reikia pasisaugoti erkių, kurios atsibudo iš saldaus miego.

Nenustebkit laukuose pamatę žydinčius rapsus arba kiaulpienes, žaliuojančias svėres (garstyčias). Juodųjų serbentų pumpurai  pasiruošę išsiskleisti.

Neužšalę vandens telkiniai, tad labai aktyviai dirba bebrai. Jie aplanko ne tik miškus, bet ir sodus - iš mano sodo „pavogė“ obelį.

...Sunki ši žiema miškininkams. Į šlapius miškus neįmanoma įeiti,  o ir sausuose reikia saugoti kelius. O žemdirbiai bijo dėl žiemkenčių, kitų žemės ūkio  kultūrų išlikimo.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"