Paieška Akcija “Penkios minutės be elektros”

Akcija “Penkios minutės be elektros”

 

Lietuvos žaliųjų judėjimas kviečia Lietuvos gyventojus solidarizuotis su prancūzais bei ispanais ir vasario 1 d. nuo 19:55 iki 20:00 išjungti visus elektrinius prietaisus ir 5 min. nenaudoti elektros energijos.

ši akcija organizuojama pirmą kartą. Ją iniciavo Ispanijos ir Prancūzijos Žemės draugai, siekdami atkreipti dėmesį į klimato kaitos problemas, kadangi pagrindinė visų aplinkosauginių problemų priežastis – besaikis vartojimas.

Žinoma, tos 5 minutės nepakeis labai daug, tačiau organizatoriai šia akcija primena, kad išjungti elektrinius prietaisus iš tinklo reikia visada, kai jie yra nenaudojami arba jų naudojimas nėra būtinas.

Tikimąsi, akcija Europoje išpopuliarės ir bus organizuojama kasmet, kaip ir Tarptautinė diena be automobilio (rugsėjo 20 d.) bei Nieko nepirkimo diena (lapkričio 25 d.).

Lietuvos žaliųjų judėjimas (LŽJ) yra oficialus Žemės draugų (Friends of Earth International) atstovas Lietuvoje. ši tarptautinė organizacija vienija 80-ties šalių žaliųjų organizacijas, kurios dirba klimato kaitos srityje.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"