Paieška Atsisveikinimas su eglute Panevėžyje

Atsisveikinimas su eglute Panevėžyje

Irena ŽILAKAUSKIENĖ

Panevėžio Vytauto Mikalausko menų mokyklos pradinių klasių vyr. mokytoja

 

Sausio mėn. Panevėžio gamtos mokykla (metodininkė Lina Akucevičienė) sukvietė šio miesto mokyklų moksleivius į organizuotąjį renginį „Atsisveikinimas su Kalėdų eglute“. Tokios sueigos tikslas – skiepyti pagarbą gamtai, kurti grožį bei suteikti mokiniams teigiamų emocijų.

... Tą popietę Panevėžio gamtos mokyklos kiemas tiesiog skendėjo nuo „atitarnavusių“ eglučių. O šios įstaigos salė negalėjo sutalpinti visų gamtos draugų. Patys mažiausieji buvo šio miesto Vytauto Mikalausko menų mokyklos 1a ir 1b klasės mokiniai. Juos į šventę atlydėjo gausus tėvelių būrys.

Gamtos mokyklos metodininkė Rimutė Ivanauskienė dėkojo gausiesiems moksleiviams, kad jie neišmetė eglaičių į paprasčiausius konteinerius atliekoms, o atvežė į šią sueigą. Mat Gamtos mokykloje eglutės ar jų šakos bus panaudotos čia gyvenančių kai kurių gyvūnėlių maistui bei pakratui. „Atitarnavusios“ eglutės dar „padirbės“ gėlynų apsaugai nuo žiemos šalčių.

Susirinkę gamtos draugai sužinojo, jog eglių sakai – nuostabiosios medžių ašarėlės. Nustebę vaikai klausėsi apie šių sakų gydomąsias savybes (mažina dantų skausmą, gydo suskilusius kojų padus...).

Visi, kurie atnešė kalėdines eglutes, gavo ir dovanėlių – žvakides, žurnalus apie gamtą. Gi mokytojos Reginos Kučinskienės auklėtiniai šventės dalyviams dovanojo spektaklį „Kalėdų dovana stirniukui“. Už dovanas, už šventę, pasibaigusią gražiu spektaklių, esame visi nuoširdžiausiai dėkingi Panevėžio gamtos mokyklai.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"