Paieška Briuselis – iš arčiau...

Briuselis – iš arčiau...

Pedagogų iš Lietuvos vizitas ES sostinėje

Jurgita SAMAVIČIŪTĖ

Panevėžio Skaistakalnio pagrindinės mokyklos geografijos vyr.mokytoja

 

2006 metų pavasarį Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir generalinis švietimo ir kultūros direktoratas 2006 11 26–28 suorganizavo mokytojams pažintinę informacinę kelionę į Briuselį. Į šią viešnagę galėjo važiuoti aktyvūs mokytojai, kurios atrinko švietimų skyriai, o vėliau - ir švietimo ministerija (galutinį sąrašą patvirtino Europos Komisijos atstovybė). Pedagogai turėjo dėstyti apie ES, turėti projektus su ES šalimis, būti aktyvūs, mokėti anglų kalbą. Išvykos dalyviai – istorijos, geografijos, pradinių klasių, anglų kalbos mokytojai.

...Rinkomės Vilniaus oro uoste. Visi vienas kitam nepažįstami – ne vienas bandė atspėti: kuris gi iš margos minios susiruošė tuo pačiu maršrutu. Kelionės koordinatorius Ramūnas Janušauskas „atskleidė visas kortas“.

Po sėkmingo skrydžio apsigyvenome viešbučio vienviečiuose kambariuose. Netrukome ir pasivaikščioti po vakarinį Briuselio senamiestį, grožėtis miesto simboliais... Iš jų – ir „sisiojančiu“ berniuku, ir gražiai apšviestomis bažnyčiomis, ir siauromis restoranėliais pagauliomis gatvelėmis...

...Po ankstyvų pusryčių neriame į metro traukinį - keliavome į Europos Komisijos pastatą susitikti su žmonėmis, kurie mums skaitė įvairius pranešimus. Atkreipėme dėmesį į pastatus, griežtą tvarką viduje – kaip pasienyje, kontrolė griežta. R.Dobilaitė mūsų gimtąja kalba mus supažindino su EK veikla, struktūra, kalbėjo apie čia dirbančius mūsų tautiečius. T.Oliviera, dirbanti švietimo ir kultūros komitete, pasakojo apie įvairius projektus, kaip juos vykdyti, kokios galimybės, iš kur gauti finansavimą, kokie kyla sunkumai. E.R.Gomez , dirbantis generaliniame švietimo ir kultūros direktorate, pasakojo apie internetinį projektą: E-Twining. Įdomu buvo sužinoti, kuo naudingas toks bendradarbiavimas tarp mokyklų, kiek mokyklų pasaulyje dalyvauja šioje veikloje, ką naujo galima išmokti ir sužinoti ( jei ir jums įdomu – www.etwining.ipc.lt).

S.Appel, dirbantis komunikacijų skyriuje, supažindino mus su situacija ES, kalbėjo apie pinigus, galimybes, veiklą, perspektyvas. Diskutavome apie tai, kada gi Lietuva įsives eurą, ar tai naudinga, kodėl reikalinga?..

... Netrukus skubėjome į susitikimą su komisare Dalia Grybauskaite. Labai paprasta, protinga, nuoširdi, taktiška moteris. Sužavėjo mus visus - galėjome ir visą dieną būti, klausytis jos ir diskutuoti. Kalbėjome apie Lietuvą, apie ES paramą mūsų šaliai, apie korupciją, galimybes, norus, siekius ir realijas. Man didžiausias įspūdis ir liko iš šio susitikimo.

Po turiningos dienos, pasivaikščiojimo po miestą, keliavome vakarieniauti į restoraną. O vėliau mūsų laikas laisvas.

Trečioji diena irgi buvo pakankamai užimta. Vėl keliavome į Europos Parlamentą. Kontrolė, tikrinimas, pastatų gražumas... Po to š.Birutis pasakojo mums apie Parlamentą, jo funkcijas. Sužinojome apie komitetus, biudžetą, Lietuvos vietą ES. Diskutavome apie tai, kas brangs, kodėl, kaip keisis gyvenimas įvedus eurą.

Paskutinė institucija, kurioje lankėmės, buvo Lietuvos nuolatinė atstovybė ES. Savo veiklą ir darbus mums pristatė R.švedas, kuris tą pačią dieną skubėjo į posėdį, kur diskutavo apie Latvijos ir Lietuvos santykius.

Ačiū visiems, kurie suorganizavo tokią išvyką mokytojams. Smagu, kad esame pastebėti ir suteikta tokia proga pabuvoti ES institucijose. Malonus bendravimas, gražūs miesto vaizdai, ilgai išliekantys įspūdžiai iš pranešimų, susitikimų, malonus mokytojų tarpusavio bendravimas... Visa tai išliko po šios nuostabios kelionės.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"