Paieška Pirmąjį vasario šeštadienį visi kviečiami „un Sartų“

Pirmąjį vasario šeštadienį visi kviečiami „un Sartų“

 

„Orų prognozės palankios, todėl visus žirgų sporto entuziastus kviečiame pirmąjį vasario šeštadienį, vasario 3 d., atvykti į Dusetas“, – sausio 30 d. įvykusioje spaudos konferencijoje sakė žemės ūkio ministrė, tradicinių respublikinių ristūnų žirgų lenktynių „Sartai 2007“ organizacinio komiteto pirmininkė prof. Kazimiera Prunskienė.

Respublikinės ristūnų žirgų lenktynės seniai peržengė Zarasų rajono ribas, tapo vienu įspūdingiausių renginių Lietuvoje, žinomu ir užsienyje.

Pagrindinė šventės organizatorė ir rėmėja – Žemės ūkio ministerija. Kad varžybos vyktų sklandžiai, o šventės dalyviai patirtų kuo daugiau gerų įspūdžių, daug triūso įdėjo Zarasų rajono savivaldybė ir Respublikinė lenktyninių žirgų lyga.

šimtametes tradicijas puoselėjančiose žirgų lenktynėse Dusetų hipodrome šiemet dalyvaus 67 žirgai, 36 vadeliotojai iš 10 Lietuvos rajonų, taip pat iš Norvegijos ir Latvijos.

Pasak prof. K.Prunskienės, siekiančios ateityje lenktynėms suteikti tarptautinę reikšmę, „varžybos yra sportas, todėl valstybių durys turi būti atviros“. šiemet šventėje dalyvaus ir dar daugiau tradiciniu šalies renginiu susidomėjusių užsienio šalių ambasadorių, kurių ne vienas atvyks su visa šeima. O sveikinimo žodį atidarymo ceremonijoje tars Europos Taryboje pirmininkaujančios valstybės Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadorius Lietuvoje J.E. dr. Alexander von Rom.

Į spaudos konferenciją susirinkusius žurnalistus organizatoriai paprašė įspėti žmones būti atsargiems ir šventės metu nevaikščioti šalia hipodromo esančio Sartų ežero ledu – nors ir spaudžia šaltukas, bet atsargumas gėdos nedaro. Priminęs, kad šventėje kasmet dalyvauja 30–40 tūkst. žiūrovų, Žemės ūkio ministerijos sekretorius Vytautas Grušauskas visiems patarė į šventę atvykti anksčiau ir taip išvengti galimų automobilių spūsčių.

šventės programoje:

10 val. – tautodailės mugė ir geriausių Lietuvos kapelų programos pradžia;

12 val. – iškilmingas ristūnų žirgų lenktynių atidarymas;

12.45 val.– pirmasis lenktynių startas;

15.10 val. – nugalėtojams valio!

Nuo 16 val. – paroda „Žirgas dailėje“ Dusetų dailės galerijoje.

Daugiau informacijos - tel. (8 5) 239 1019.

 

Žemės ūkio ministerijos inf.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"