Paieška Kaip patapti „lengviems“

Kaip patapti „lengviems“

 

šlakai – tai vidiniai mūsų organizmo nešvarumai. Jie patenka į jį kartu su alkoholiu ir cigaretėmis, su riebiu, aštriu, keptu maistu… Mūsų skrandis tiesiog neįstengia viso to suvirškinti. Rezultatas – susidaro toksinai, pasklindantys po visą organizmą. Vėliau jie nusėda kur nors, pavyzdžiui, ant žarnyno sienelių. Tai jau ir yra šlakai. Įsivaizduokite, kad šis procesas tęsiasi jau daugelį metų, kol galų gale biologiškai aktyvūs organizmo taškai pasirodo esą galutinai užkimšti. Ir tada jie, suprantama, nustoja veikti (o kas jiems belieka?!). Būtent todėl mes galime sakyti, kad beveik visos ligos susietos su organizmo užteršimu šlakais, labai stipriai susilpninančiais organizmo sugebėjimus atsispirti negerovėms. Žmogui, pirmąsyk supratusiam visą padėties rimtumą, iškyla pats svarbiausias klausimas: kaipgi išsivaduoti nuo šlakų?

Organizmo valymo būdų esama labai daug. Kai kurie iš jų paprasti ir malonūs, taigi išsilaisvinimas nuo šlakų netgi nepareikalaus didesnių aukų. Taigi, galima:

* Apsipilti šaltu vandeniu. Rekomenduojama iš kibirėlio pilti vandenį tiesiai ant galvos, ir tą daryti du kartus per dieną: kai pabundate ir kai vakare grįžtate iš darbo. šaltas vanduo priverčia visas organizmo sistemas dirbti greičiau, taigi šlakai ima šalintis sparčiai.

* Reguliariai lankytis pirtyje, saunoje ar turkiškoje garinėje. Kaitintis naudinga dėl ištisos eilės priežasčių, o mūsų atveju – ypatingai. Kai mes sėdime pirtyje, garai ir karštas oras sukelia mūsų organizme spartesnę kraujo cirkuliaciją ir pagerina medžiagų apykaitą. Per visas odos poras šlakai veržiasi šalin iš kūno.

* Dešimt dienų paskirti sau košės dietą. Košės (ryžių, grikių, kviečių) išsaugo praktiškai visas organizmui būtinas maisto medžiagas, yra puikiai įsisavinamos, be to, išveda iš kūno daugiamečius šlakus. Tik svarbu, kad košės būtų išvirtos vandenyje ir be druskos – ir jau prašytume užmiršti kuriam laikui sviestą, cukrų ir uogienę.

* Pabadauti. Pats tinkamiausias ciklas naujokams – 36 valandos (tai yra nieko nevalgyti vieną dieną ir dvi naktis). Gerti galima mineralinį vandenį ar erškėtrožių nuovirą. Badavimo periodu nepatartume sportuoti ir apskritai persitempti – geriau pasivaikščioti ir pakvėpuoti grynu oru. Ne rečiau kaip du kartus per dieną išsimaudyti po dušu. Po badavimo valgyti reikia pradėti atsargiai, pradedant nuo košių ir sulčių.

* Paprasčiausiai valgyti melionus.  Jeigu jų valgysime pakankamai ir jokiu būdu nemaišysime su jokiais kitais produktais, rimtas žarnyno išvalymas, galima sakyti, garantuotas.

Tad jokių ypatingų kančių organizmo valymas nuo šlakų žmonėms nesuteikia. Tiesa, laukto efekto visi šie būdai suteiks tik tada, jeigu jūs, pirma, įpratinsite save visa tai daryti reguliariai; antra, jeigu viskas dar nėra itin stipriai apleista, t.y., jeigu šlakai jūsų dar “neapdovanojo” chroniškomis ligomis.

O kaip išlaikyti savo išvalytą organizmą reikiamoje būklėje ir neleisti vėl sukaupti šlakų?

Svarbiausia – taisyklingai maitintis. Prisiminkite, kokie maisto produktai derinasi tarpusavyje, o kokie – ne. Geriau valgyti mažiau mėsos, o daugiau augalinio maisto. Žuvį ir mėsą valgykite tik su daržovėmis, beje, nekrakmolingomis (mėsa su bulvėmis – netikęs derinys). O dar nereikėtų derinti angliavandenių su baltymais ir skirtingos kilmės baltymų (tarkim, žuvies ir varškės)…

Daugiau už visas kitas mūsų organizmo “detales” nuo šlakų kenčia žarnynas. Būtent juo iš mūsų organizmo slenka gausybė šlakų, toksinų ir žalingų mikroorganizmų, būtent čia jų daugiausia ir įstringa. Pirmiausia dėl to sutinka žarnyno mikroflora. Jeigu ji „sugriūva“, žarnyno šeimininkas pradeda kentėti nuo disbakteriozės. Atsiranda tokių problemų, apie kurias lyg ir kalbėti normalioj visuomenėj nėra priimta: vidurių užkietėjimai, viduriavimai, blogas kvapas iš burnos… Gydytojai tikina, kad žarnyno veiklos sutrikimai ir su tuo susijusi bendroji organizmo intoksikacija dažnai tampa daugelio odos, alerginių ir netgi onkologinių susirgimų priežastimi. Pablogėja ir psichinė būklė, sukeldama dažnus galvos skausmus.

Kitais žodžiais tariant, jeigu jau likimo dėka mūsų žarnynas pasirodė esąs toks apleistas, paprastu apsiliejimu šaltu vandeniu neišsiversi. Dar prieš dešimtmetį gydytojai būtų pabandę naudoti klizmas. šiandien žarnyno praplovimo procedūra atrodo kur kas civilizuotesnė. Be  to, ji visai neskausminga – tiesiog per aparatūrą pro žmogaus organizmą prateka iki 30 litrų vandens. Jis patenka į žarnyną, jį užpildo ir vėliau drauge su šlakais iškeliauja į kanalizaciją. Sulig kiekvienu nauju “potvyniu” vanduo kyla vis aukštyn ir aukštyn, išlaisvindamas vis naujus žarnyno skyrius. Kai jis pasiekia akląją žarną, galima laikyti, kad  žmogus tapo visiškai “švarus”.

Suprantama, ši procedūra turi ir šalutinių efektų. štai drauge su šlakais vanduo išplauna iš žarnyno ir žymiąją jo naudingosios mikrofloros dalį. Taigi prieš ryžtantis tokiam globaliniam valymui, gydytojas turi pateikti žmogui įtikinamų argumentų, ar išties ten viduje viskas smarkiai apleista. Jeigu jūs paprasčiausiai kenčiate nuo vidurių užkietėjimo, dėl to gali būti keletas priežasčių. Ir ne itin baisių. Gal jus kamuoja stresai, o gal per mažai judate. Arba dažnai keliaujate ir dėl to pasikeičia mitybos režimas. Ar, pavyzdžiui, stokojate ląstelienos – jums tiesiog trūksta daržovių ir vaisių. Pakoreguokite savo racioną ir kurį laiką stenkitės pasilaikyti dietos.

O dabar, nors tai ir banalu, dar kartą paaiškinsime, koks gi skirtumas tarp “apsivaliusio” ir “neapsivaliusio” žmogaus. Akivaizdu, jog pirmasis serga rečiau už antrąjį. Jo oda sveika, o veido spalva – skaisti. Ir sensta lėčiau. Bet svarbiausia: iš jo gyvenimo išnyksta nemalonumai. Čia, suprantama, nesama jokios mistikos, viską galima paaiškinti logiškai: nuo šio fizinio lengvumo žmogus pastoviai būna pakilios nuotaikos, na, ir aplinkiniai atsako jam tuo pačiu – šypsenomis ir gerais darbais. Ir viskas “švaraus” žmogaus gyvenime klostosi gerai.

Kas dar nemėgino, rekomenduojame išbandyti.

 

Parengė Kostas JANKUS 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"