Paieška Patikimas sveikatos barometras

Patikimas sveikatos barometras

 

Pasirodo, apie vidaus organų būklę galima sužinoti, žvilgtelėjus į… liežuvį. Atskirų jo dalių išvaizda liudija, ar sveiki yra įvairūs vidaus organai.

Sveiko žmogaus liežuvis yra blyškiai rausvas, be pastebimų apnašų, su lygia vidurio linija. Būtent ši linija ir atskleidžia mūsų stuburo būklę. Jeigu ji išlenkta, esama tikimybės, jog stuburas išskyręs. Prie pat liežuvio galo išsikreivinusi linija signalizuoja apie kaklo osteochondrozę, o nelygi per vidurį – apie nekokią stuburo krūtinės ląstos dalies būseną. Linijos nelygumas prie liežuvio šaknies – liemens osteochondozės požymis. Lygi, tačiau pastorėjusi linija liudija, jog žmogaus organizmas yra nuolatinio streso būsenoje.

Gydytojams daug ką pasako liežuvio spalva. Ryškiai raudonas liežuvis – širdies veiklos sutrikimų požymis. Be to, tokia spalva ir nors mažiausias pabrinkimas – įrodymas, jog organizmas stokoja vitamino B2. šio vitamino gausu mielėse, piene, kepenyse, žuvyje, kiaušiniuose, inkstuose, žaliose lapinėse daržovėse. Blizgantis lygus liežuvis – anemijos liudininkas. O jeigu jo atspalvis avietinis, organizmui aiškiai trūksta vitamino PP. Vadinasi, į savo racioną derėtų įtraukti abrikosų, grikių, gervuogių, trešnių, erškėtuogių, citrusinių vaisių.

Melsvą atspalvį liežuvis įgyja sutrikus širdies-kraujagyslių sistemos veiklai, esant nesveikiems plaučiams ir inkstams, o violetinį – sergant kraujo ir plaučių ligomis.

Jeigu liežuvio vidurinė dalis patamsėjusi, rekomenduojama pasitikrinti skrandį ir kasą. Paraudęs liežuvio galiukas gali signalizuoti apie susilpnėjusią širdies veiklą, netgi prasidedančią išeminę širdies ligą. Patamsėjimais liežuvio šonuose paprastai pasireiškia nesveika plaučių būklė.

Nereikėtų užmiršti, kad liežuvio spalvai taip pat gali turėti įtakos suvalgyti produktai – dažantis ir karštas maistas, taip pat išgerti vaistai, ypač antibiotikai. Padauginus pastarųjų, gali kilti bendroji organizmo intoksikacija, apie kurią liudys  suskeldėjęs liežuvis. Užkietėjusių rūkorių liežuvis paprastai būna padengtas storomis gelsvomis apnašomis.

 

Parengė Jonas VANAGAS      

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"