Paieška Nuodingos pižamos, kvepalai ir dantų pastos...

Nuodingos pižamos, kvepalai ir dantų pastos...

Arba – mums šypsosi nusikaltėliai

 

Ant organizacijos “Greenpeace” laivo “Arctic Sunrice”, neseniai pabuvojusio Taline, borto susirinkę svečiai buvo supažindinti su pavojingais buitinės chemijos ir namų apyvokos reikmenimis, pardavinėjamais mūsų parduotuvėse.

Pagal “Greenpeace” atstovų duomenis, “Disney Tigger” markės pižamose aptikta aukšta toksinių medžiagų koncentracija. Iš kvepalų nuodingiausiais pripažinti Calvino Claino “Eternity”, Body Shop linijos “White Musk” bei Jeano Paul Gaultier, “Le Male”. 

Žinia, be minėtosios markės pižamų bei brangių kvepalų galima šiaip taip išsiversti. Nerimą kelia kitkas. štai be dantų pastos – niekaip. O ji taip pat yra grėsminga. štai į juodąjį sąrašą pateko plačiai reklamuojama pasta “Colgate Total”.

Pavojingų prekių sąrašas ilgas, o žmonių sąmoningumas, kaip pažymėjo mūsų kaimynai estai iš šios šalies Gamtos fondo, pakankamai žemas. Jų žodžiais tariant, seniai reikalingas įstatymas, užkertantis kelią pavojingų sveikatai prekių pardavinėjimui. Tada žmonėms netektų dėmesingai gilintis į tai, kas parašyta ant įpakavimo, ir dar turėti chemiko specialybę, kad žinotum, kas žalinga, o kas ne.

Vadovaujantis firmų, importuojančių kenksmingus Calvino Claino gamybos kvepalus, atstovų žodžiais, jie yra kreipęsi dėl paaiškinimo į šiuos garsius gamintojus, tačiau jokio atsakymo dar nėra gavę. Ko gero, esama nuomonės: jeigu kvepalai nenudegina odos ir neišgraužia skylių drabužiuose – puiku... 

Pirkėjų žinių lygis nėra pakankamas. Tiek Estijoje, tiek, žinoma, ir Lietuvoje. Be to, užrašai ant pakuočių yra užrašomi tokiu smulkiu šriftu, jog ne kiekvienas gali juos įskaityti. Negi nešiosies su savimi padidinamąjį stiklą?

Negavo atsako estai ir iš “Jungent” firmos, importuojančios “Colgate Total” dantų pastą. Matyt, importuotojai įsitikinę, jog geriau kurį laiką patylėti, kol, žiūrėk, jau ir kilęs triukšmas nurims…

 

Parengė Kostas JANKUS 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"