Paieška Ar iš balos tas gražumas!

Ar iš balos tas gražumas!

Eičiuose paminėta Pasaulinė pelkėtų vietovių diena

Anastazija PEČKAITIENĖ

Tauragės kultūros centro Eičių filialo kultūrinių renginių organizatorė

 

Žodis pelkės daugumai siejasi su niūriomis ir pavojingomis vietomis, pasakų kipšais, piktosiomis dvasiomis, šmėklomis, laumėmis. Tik tų pelkių apsupty gyvenantiems jų aplinka visai kitaip atrodo, jie net išskirtinę šventę turi – Pasaulinę pelkėtų vietovių dieną. Eičių gyventojus kultūros namuose paminėti šią dieną pakvietė Valstybinio Viešvilės gamtinio rezervato vyresnysis gamtotvarkininkas Saulius Bartminas ir jo kolegos.

,,Iš kalno“, kaip senoliai sako, buvo paskelbtos viktorinų temos ir kitos užduotys. Atėjus šventės dienai, paaiškėjo, kad uoliausiai tam ruošėsi Gaurės pagrindinės mokyklos Eičių skyriaus 4 klasės mokinukai (kartu su mokytoja Regina Černiauskiene): nusprendę būti varliukais, jie siuvo rūbelius, mokėsi varliukų šokio, ieškojo atsakymų įvairiose knygelėse.  

šventės dieną Eičių kultūros namuose vykusiame teminiame vakare ,,Ar iš balos tas gražumas“ tarpusavy rungtyniavo mažylių Varliukų (ketvirtokų), vyresnėlių Kipšiukų  (11-13 metų vaikų, Eičių kultūros namų jaunųjų ekologų klubo šaltinis narių), vyriausiųjų Spanguolių (suaugusių kaimo gyventojų), balsingųjų Palvijos atstovių ir visažinių Girinių (rezervato darbuotojų) komandos. Nelengvos jiems teko užduotys – teko paieškoti atsakymų apie pelkių tipus, kilmę, augmeniją, gyvūniją, apsaugą, pelkių ekosistemų reikšmę, o taip pat prisiminti senolių išmintį apie gyvenimą pelkėse – paukščių ir kitų gyventojų balsų pamėgdžiojimus, patarles, mįsles, dainas apie juos. Viešvilės rezervato komanda savo prisistatyme ne tik dainavo,  gitaromis brazdino (K.Butlerienė ir S.Bartminas), bet ir  visus sudominusį videofilmą apie Viešvilės rezervatą iš paukščio skrydžio parodė.

Dalis Eičių kultūros namų jaunųjų ekologų būrelio šaltinis narių yra ir vaikų folkloro ansamblio dalyviai. šioje šventėje jie dainavo apie pelkių gyventojus (garnį, gervę, uodą ir kt.), mokė susirinkusiuosius tautinių žaidimų. Respublikoje žinomas folkloro ansamblis Palvija ne tik į klausimus atsakinėjo, o ir pelkių gyventojus apdainavo.

Viktorinose nugalėtoja tapo vyresnėlių Kipšiukų komanda, kurią sudarė jaunųjų ekologų klubo šaltinis nariai: R.Lingaitytė,  S.Juknevičiūtė, A.Kanciūtė, V.Eidukaitė, A.Lingytė.

Renginio dalyviai buvo apdovanoti diplomais, padėkomis, asmeninėmis dovanėlėmis, o po renginio galėjo pasmaližiauti tortais ir rezervato vyr. biologės A. Uselienės surinktų žolelių arbata.

Renginį vedė Inga Liorančaitė ir Toma Taujanytė. Organizatoriai ir dalyviai dėkingi  už paramą JTVP PAF projektui ,,Biologinės įvairovės išsaugojimas Lietuvos pelkėse“.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"