Paieška Mėnulis

Mėnulis

Viktorija GRICIŪTĖ

Akmenės raj. Ventos vidurinės mokyklos jaunųjų žurnalistų būrelio narė (vadovė mokytoja Birutė Butautienė)

 

Tyliai atsėlina naktis. Lauke tamsu tamsu, o žemę apklojęs sniegas spindi tarytum auksas. Gražu kasnakt matyti žvaigždes, mėnulį, tamsą, susiliejančią su sniegu… Mėnulis šviečia ir šypsos su savo dukrytėmis žvaigždelėmis. Iš kur gi tas mėnulis taip paslaptingai šviečia? O žvaigždelių spindesys iš kur?

Prieš daugel daugel metų mėnulis buvo tik paprastas žmogus. Jis labai mylėjo gamtą, paukščius, gyvūnus. Bet be gamtos mėnulis nieko neturėjo, buvo vienišas… Artimųjų nepažino, o draugų neturėjo. Vienintelis jo turtas, šeima buvo gamta. Jis taip ir gyveno ilgus metus, kol vieną įprastą dieną prie jo nežinia iš kur atsirado žilas senelis, kuris tarė: tu esi geras, doras žmogus, nusipelnei būti vargšas ir niekieno nemylimas. Gali rinktis: ar nori būti turtingas, turėti savo dvarą, tarnų, kurie tave gerbtų, ar nori šviesti ir šypsotis kiekvieną naktį, būti žmonių sapnų sargu, žiūrėti į pasaulį, būti mėnulis?

Žmogelis nepanoro dvarų, turtų, tad pasirinko antrąjį kelią. Ir kiekvieną naktį mums šviečia su savo dukrelėmis. Palinki saldžių sapnų, saugo mūsų ramybę, gina nuo tolimų tamsos šešėlių…

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"