Paieška Sniegutė

Sniegutė

Donatas TARVYDAS

Akmenės raj. Ventos vidurinės mokyklos jaunųjų žurnalistų būrelio narys (vadovė mokytoja Birutė Butautienė)

 

Pavasaris. Toks gražus metas. Paukščiai parskrenda į namus. Vėl ateina į šį pasaulį naujas gražus paukštelis.

...Ilgakaklei išsirito iš pažiūros labai silpna gulbelė, vardu Sniegutė. Ji visados atsilikdavo. Bet vis tiek ji turėjo du draugus - peliuką ir geniuką. Užaugo. Jau vasarėlė baigėsi. Laikas išskristi į pietus. Sniegutė buvo per silpna skristi tokį tolimą kelią. Ilgakaklė norėjo, kad ir Sniegutė skristų, bet deja…

Jau išskrenda. Mamai ir dukrelei labai skaudu išsiskirti, tačiau tenka. Peliukas ir geniukas ramino ir sakė, kad jai padės išgyventi šią atšiaurią žiemą ir sustiprėti. Bet ji nesutinka, nes nenorėjo jiems užkrauti naštos. Taip ir išsiskyrė. štai ir rytas. Baltas sniegas padengė žemę. Po savaitės ėmė pūsti šaltas, atšiaurus vėjas. Ėjo nuliūdusi, sušalusi. Ieškojo kur kokį kampelį prisiglausti. Įlindo į olą. Rado ir maisto, ir prieglobstį. 

Pagaliau baigėsi žiema.

Pavasaris. Ištirpo sniegas. Išlindo iš žiemos guolio. Ogi žiūri – jau matyta gulbė. Atpažino: čia - jos motina. Apsidžiaugė. Netikėtai priplaukė mama. Džiaugėsi vėl viena kitą radusios. Į kitą kelionę jos jau išskrido su visa šeima. Taip gyveno ilgai ir laimingai.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"