Paieška Išgelbėk draugą!

Išgelbėk draugą!

Birutė KULVINSKIENĖ

Mokytoja

 

Sniegas, toks gražus ir baltas,

Užklojo žemę kaip sapne.

Sunku surasti trupinėlių,

Prašau, išgelbėkit mane!

 

šį, o gal ir kitokį paukštelių prašymą išgirdo Ežerėlio vidurinės mokyklos (Kauno r.) JMBB ,,Vyturėlis“ vaikučiai. Ilgai nelaukę, antrokėliai pakvietė visus savo mokyklos pradinukus į pagalbą. Užvirė darbas. Kas savo klasėje per darbų pamokėles kartu su mokytoja, kas namuose tėvelių padedami gamino visą savaitę lesyklėles mažiesiems draugams. Iš panaudotų plastikinių butelių, impregnuotų popierinių dėžučių pjaustė, karpė, klijavo dureles, langelius, puošė gražiais raštais, kad paukšteliams gražu ir jauku būtų. Namuose, kartu su tėveliais praleido ne vieną vakarą medinius žiemos namelius gamindami. Tie, kurie nespėjo, tie, kurie kokios dėžutės nerado, piešinėliais ir karpiniais mokyklos koridorius praskaidrino. Pirmokėliai visus mokyklos langus nuklijavo žaismingomis lesyklėlių aplikacijomis. Mokyklos bibliotekininkė Romutė paruošė info parodėlę ,,Mažieji mūsų draugai“. 

Ir kaip buvo smagu, kai visi draugišku pulkeliu, pasikvietę vyresniuosius savo draugus ,,Girinukus“, susirinkome prie didžiosios, jau keletą metų mokyklos kieme stovinčios lesyklos, kuria niekada nepavargsta rūpintis gerosios mūsų virėjos. Simboliška, kad kiekvienas galėjo įberti keletą saulėgrąžų sėklyčių, parodyti savo pagamintą lesyklėlę, paklausyti paukštelių lesinimo taisyklių, nusifotografuoti ir tiesiog pabūti kartu.

Juk su tuo mažu trupinėliu kiekvienas mažylis dovanojo savo širdies gerumo kruopelę, o nešdamas namo savo rankomis gamintą lesyklėlę, nešėsi šypseną, pasitikėjimą savimi ir viltį, kad jis išgelbės draugą.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"