Paieška Padėjome kurapkoms maisto

Padėjome kurapkoms maisto

Valentino diena Žagarės regioniniame parke

Vytautas BAČKYS

Žagarės regioninio parko ekologas

 

... Vasarį žiema parodė savo nagus - spustelėjęs stiprus šaltis ir iškritęs gilus sniegas priminė, jog pats laikas pasirūpinti miško žvėreliais ir paukšteliais.

Todėl Žagarės regioninio parko direkcija bei Žagarės girininkijos darbuotojai vasario 14, Valentino dieną, suorganizavo ,,meilės akciją“ kurapkoms, kurios tikslas - padėti laukinei faunai iškęsti baltąjį badą.

šioje akcijoje aktyviai dalyvavo Žagarės vidurinės mokyklos moksleivių ekologinio klubo ,,Tyrelis“ ir jaunųjų miškininkų būrelio ,,Miškiukas“ nariai. Moksleiviai miško ir laukų faunai surinko nemažai grūdų, morkų, burokėlių, bulvių. Prie akcijos taip pat prisidėjo Žiurių žemės ūkio kooperatyvas - atvežė grūdų.

Visos surinktos vaišės tądien buvo nuvežtos į Žagarės miško palaukes. Kartu su Žagarės regioninio parko bei Žagarės girininkijos darbuotojais vyko ir moksleiviai.

šios akcijos metu mokiniai pamiškėse pastatė 10 palapinių- šėryklų kurapkoms ir ten papylė lesalų.

Žvėreliams skirtos surinktos gėrybės buvo paliktos jų lankymosi vietose.

Pasibaigus akcijai miške buvo uždegtas laužas. Visi dalyviai buvo pavaišinti Žagarės girininkijos girininko A. Leimonto išvirta arbata ir bandelėmis, kurias dovanojo UAB ,,Joniškio duona“. Žagarės girininkijos girininkas mokiniams visiems metams padovanojo žurnalo ,,Mūsų girios“ prenumeratą. Prie laužo visi susirinkusieji aptarė tolimesnį  bendradarbiavimą saugojant ir globojant gamtą. Pabaigę darbus, akcijos atminimui,  visi nusifotografavome.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"