Paieška Nepavargau, nes – laimingas!

Nepavargau, nes – laimingas!

 

Stipriems šalčiams paspaudus mūsų mokyklos vaikai patraukė į mišką. Girgždėjo po kojomis sniegas, cypė rogučių pavažos… Miške aidėjo medkirčių pjūklai ir kvepėjo dūmais.

Žvėrelių šėryklos buvo tuščios. Dėjome šieną, burokus, pylėme grūdus.

Grįžę nutarėme pakviesti viso rajono vaikus į akciją “Baltajam badui – Ne!”.

...Pradžioje ši žiema ilgai nekėlė jokių rūpesčių. Pabodo maknoti po balas, pabodo ir nuolatinis lietus. Atrodė ir gamta jau ruošėsi pavasariui: darželiuose pražydo kai kurios gėlytės, lazdynai pasipuošė žirginiais…

Ir staiga užbėrė sniegas takus ir takelius. Po keleto dienų medžių šakos suvaitojo, sutraškėjo nuo šalčio. Žvėreliai ir paukšteliai žiemos nebelaukė. šitoks šaltis jiems netikėtas. Mūsų mokyklos vaikai kartu su mokytojomis A.Čepaitiene ir V.Petraškiene patraukė į mišką. Reikia gelbėti mažuosius draugus. Maišai šieno ant rogučių, grūdai, miltai, morkos, burokai...

Kelionė nebuvo lengva – sniegas purus, gilus, kojos klimpsta iki kelių. Valome sniegą – pilame morkas ir grūdus. šieną sukeliame aukštai tarp medžių kamienų. Mokytoja V.Petraškienė vaikus pamokė pagaminti paukšteliams skanėstų. Į plastmasinį butelį supilame taukų, grūdų ir miltų - masę atšaldome. Plastmasinis butelis nupjaunamas ir pakabinamas už medžio šakelės, kuri prieš tai buvo įstatyta į taukų ir miltų masę.

Vaikai patenkinti, nors ir pavargę – žvėreliai turės kuo pasistiprinti. Kuriame laužą, dėliojame savo maistą. Iki namų dar toli – reikia pasistiprinti.

Laužas dega nenoriai. Tenka užgesinti. Traukiame namo. Vaikai įraudę nuo šalčio, bet labai laimingi. Nedažnai ir kaimo vaikai išsiruošia į mišką. šitiek įspūdžių! Miško grožis žiemą, jo kvapai, medkirčių burzgiantys pjūklai… Ne, miškas - ne vien žvėrelių namai. Jis - ir mūsų prieglauda. Miške daug šilčiau. Draugiškai jis mus priėmė ir palydėjo… Ateisime dar šią žiemą, būtinai. Ji nenori trauktis, o mes neleisime badauti žvėreliams ir paukšteliams.

Ne veltui jaunasis gamtos bičiulis, pirmokas Lukas, grįžtant iš girios pasakė: “Nepavargau, šiandien laimingiausia diena mano gyvenime”.

 

Joniškio rajono Mindaugių pagrindinės mokyklos “šermukšniukų” ir “Mindaugiečių” JMB būrelių nariai

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"