Paieška Tarptautinis Panevėžio įvertinimas

Tarptautinis Panevėžio įvertinimas

Jarda PAUKšTIENĖ

Panevėžio m. Tarybos sekretoriato Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

 

šią savaitę Lydso universiteto Miestų plėtros ir aplinkosaugos valdymo centras bei Europos regioninio verslo ir ekonominio vystymosi padalinys (Didžioji Britanija) informavo Panevėžio miesto merą Vitą Matuzą, kad jų universitetas Europos Parlamento užsakymu atliko tyrimą apie Europos Sąjungos miestų tvarių bendruomenių kūrimo ir įgyvendinimo sėkmės pavyzdžius.

šios britų ekspertų atliktos studijos tikslas - peržiūrėti tvarių bendruomenių strategiją bei jos įgyvendinimą ES valstybėse ir pateikti Europos Parlamento Regionų plėtros komitetui faktorius, lemiančius tvarių bendruomenių kūrimo pasisekimą ar nesėkmes. Studijoje tyrėjai analizavo sėkmingus tvarios plėtros iniciatyvų atvejus 25-iose Europos Sąjungos šalyse. Reprezentatyvaus tyrimo metu nustatyta, kad Panevėžys pateko į Europos Sąjungos valstybių miestų septintuką, kaip miestas, kuriame subalansuotai ir itin sėkmingai vystomi aplinkosauginiai projektai bei kaip ES mastu efektyviausiai valdomas miestas tolygios plėtros kontekste.

Į darnios (subalansuotos) plėtros geriausios praktikos miestų pavyzdžių septintuką be Panevėžio pateko: Saragosa (Ispanija), štutgartas (Vokietija), Leobenas (Austrija), Aarhus (Danija), Briuselis (Belgija), Varšuva (Lenkija).

„Džiugu, kad Panevėžys vėl sulaukė svaraus tarptautinių ekspertų pripažinimo. Malonu, kad aukštai vertinamos Panevėžio iniciatyvos vystant aplinkosauginius subalansuotos plėtros projektus nuo 1997 metų iki šių dienų. Tikiu, kad šis pripažinimas pasitarnaus Panevėžio įvaizdžio gerinimui bei tolesniam investiciniam patrauklumui ne tik Lietuvos, bet ir Europos mastu“, - sakė Panevėžio meras ir ES Regionų komiteto narys Vitas Matuzas.

Pasak britų mokslininkų, tvarios bendruomenės yra vietovės, kuriose žmonės nori gyventi ir dirbti dabar ir ateityje. Jos susiduria su įvairiais esamų ir būsimų gyventojų poreikiais, yra jautrios savo aplinkai bei prisideda prie aukštos gyvenimo kokybės. Jos yra saugios, viską apimančios, gerai suplanuotos, pastatytos ir valdomos. Jos siūlo lygias galimybes bei geras visiems prieinamas paslaugas. Tokia miestų politika yra pagrindinis komponentas naujoje 2007-2013 metų ES Regionų politikoje ir struktūrinių fondų programose. Tai yra pagrindiniai varikliai kuriant pažangią, konkurencingą bei augančią nacionalinę ir regioninę ekonomiką.

Planuojama, kad britų ekspertų grupė tyrimo rezultatus pristatys Europos Parlamente 2007 m. gegužės 2 d. Į šį renginį jau yra pakviestas ir Panevėžio meras Vitas Matuzas.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"