Paieška Neterškime savo namelių...

Neterškime savo namelių...

Beatričė SALDAUSKAITĖ

Kuršėnų Pavenčių vidurinė mokykla, 6b klasė (mokytoja Jovita Stočkienė)

 

Gamta – tai augalija, gyvūnija, ir visa, kas supa mus. Be jos nebūtų ir žmonijos.  Žmonės, kurie teršia gamtą – niokoja pasaulį. Juk stiklas suyra per 900 metų, o plastikas – per 50-200 metų.

... Nuorūkos. Jos uždega miškus ir išžudo milijonus gyvūnų, augalų, organizmų. Jei gaisras stiprus ir jo nespėja užgesinti, gali išdegti didžiuliai miškų plotai. Kai dega miškai, grėsmė yra ir aplinkiniams kaimams.

... Nafta, jos produktai teršia ežerus, upes, jūras, vandenynus. Dėl taršos miršta žuvys. Pagalvokime, kas mums atsitiktų, jei mes nežinodami išsimaudytume užterštame vandenyje.

... šiukšlės. Kartais žmonės nepagalvoję išmeta vieną šiukšlę ir mano, kad ši nieko nepakeis, bet jie nepastebi, kad šiukšlių vis daugėja, nes visi žmonės mąsto ir galvoja taip pat. Žmogus rūpinasi tik savim ir savo aplinka, savo namais, bet būtų labai gerai, jei pasirūpintų savo miestu, savo rajonu, savo gatve. Tada miestai, kaimai būtų gražūs ir švarūs. Ir gyventi būtų smagiau.

Yra ir gražių, tvarkingų miškų. Tokiuose – daug grybų, uogų, oras yra švaresnis, grynesnis. Čia ir žmogus geriau atsigauna.  

Yra daug žmonių, kurie myli ir saugoja gamtą. Bet labiausiai ja rūpinasi miškininkai, girininkai. Kuršėnuose yra įsikūręs „Gamtininkų centras“. Tai centras, kuriame globojami gyvūnai. Pavyzdžiui, rasti, padovanoti ar sužeisti. „Gamtininkų centre“ yra labai gražių ir įdomių gyvūnų. Tai - ir beždžionėlė, krokodilas, gyvatė bei kiti. Centre galima daug ko išmokti ir sužinoti apie gyvūnėlius.

Labai gerai, kad Kuršėnuose yra tokia įstaiga ir tokių žmonių, kurie rūpinasi mūsų gamta, taip pat ir mumis, nes be gamtos nebus nieko. Gamta – mūsų namai. Mylėkime ją, globokime ir niekada niekada neterškime!

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"