Paieška Mūsų „ąžuolėlių“ darbeliai

Mūsų „ąžuolėlių“ darbeliai

Akcijai „Kiekviename kiemelyje - po lesyklėlę“ pasibaigus

Romas KUPČINSKAS

„Ąžuolo“ vidurinės mokyklos (Panevėžys) mokytojas metodininkas, JMB būrelio „Miško meistreliai“ vadovas

 

Jau penktą žiemą iš eilės „Ąžuolo“ vidurinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelis „Miško meistreliai“ kala lesyklėles ir jas dovanoja miesto gyventojams. Kadangi šiais metais žiema atėjo vėliau, mokiniai pagamino daugiau kaip 200 lesyklėlių. Iš viso per penkerius metus jau padovanojome per 800 „valgyklėlių” paukšteliams.

Mūsų mokykla vykdo charakterio ugdymo programą - puiki proga mokiniams ugdytis dėkingumo jausmą. Darydami lesyklėles mokiniai išmoksta ir kai kurių medienos apdirbimo operacijų, o dovanodami lesyklėles moksleiviai įgyja komunikavimo bei bendravimo įgūdžių.

šiais metais būrelio nariai labai pasistengė: triūsė ne tik po pamokų, bet ir žiemos atostogų metu. Miestelėnai, atėję pasiimti lesyklėlių, gyrė moksleivius už kruopštų darbą, dovanojo saldainių ir linkėjo sėkmės augti tikrais „ąžuoliukais“. Geriausiai šiais metais pasidarbavo penktokai Paulius Antanavičius, Justas Mikėnas, Tomas šmakovas, Faustas Samoilovas, Audrius Pranskūnas.

Lesyklėlių perdavimo akcija truko gal 20 minučių - atėjusių žmonių buvo daug, visi norėjo parnešti lesyklėlių ir savo anūkams, kaimynams ar pažįstamiems. Todėl leidome imti po dvi ar net po tris. Pavėlavusieji, žinia, priekaištavo: labai greitai išdalijome tas lesyklėles... Tad tai verčia ieškoti naujų darbo ir bendravimo su miestelėnais formų.

Paskatinti sėkmės nutarėme ir kitais metais rengti jau tradicine tapusią akciją, o iki 2009 metų iš viso pagaminti 1000 lesyklėlių ir šią akciją skirti Lietuvos 1000-ečiui pažymėti. Vaikai norėtų tokią akciją kitais metais surengti Vilniuje, bet, deja, transportas brangiai kainuoja. Gal atsiras rėmėjų - mes galėsime nudžiuginti sostinės gyventojus šia gražia akcija.

Esame dėkingi Panevėžio miškų urėdijai, kuri skyrė medienos, ir bendrovei „Schmitz Cargobull Baltic“ už fanerą lesyklėlių gaminimui. Labai malonu bendrauti su Panevėžio miškų urėdu Daugirdu Lukoševičiumi, kuris supranta, kad investicijos į jaunimo ugdymą visada atsiperka. Todėl urėdija mūsų būreliui skyrė 40 ha miško plotą, kad galėtume jį prižiūrėti, stebėti, sodinti sodinukus bei tyrinėti. Urėdija nuolat remia mūsų projektus, kurie skirti miškui pažinti, jo globai bei auginimui.

...Neseniai urėdijos žmonės atvežė lentų - kibsime į naujus darbus. Juk reikia sukalti per 50 inkilų zylėms ir 15 – pelėdoms.

...Džiaugėmės, kai laikraščio „Ūkininko patarėjas“ korespondentė Gertrūda Rinkūnienė mus pakvietė į miesto Fotografijos galerijoje veikiančią įspūdingą Lietuvos ornitologų draugijos pirmininko panevėžiečio Kęstučio Čepėno fotografijų parodą apie pasaulio paukščius „Tarp žemės ir dangaus“. Mokiniai žavėjosi nuotraukomis ir netikėjo, kad yra tokių gražių paukštelių. Tai skatina dar didesnį norą pažinti ir mylėti gamtą.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"