Paieška Į artimiausią muziejų...

Į artimiausią muziejų...

Rasytė GAIDIENĖ (mokytoja) ir Troškūnų Kazio Inčiūros vidurinės mokyklos "Girinukai"

 

Vieną labai šalta dieną mūsų būrelio vadovė pranešė džiugią žinią: mes, jaunųjų miško bičiulių būrelio "Girinukas" nariai, vyksime į susitikimą su medžioklės žinovu Vladu Maslinsku. Mūsų susitikimas turėjo vykti Troškūnų girininkijos muziejuje, kuris yra labai gražioje vietovėje, netoli miško. Tame muziejuje galima išvysti nemažai įvairių gyvūnų, pamatyti žiemojančius paukščius. Tad, nieko nelaukdami, nuvykome ten.

Mus pasitiko pats Vladas Maslinskas, turintis daug visokių gyvūnų iškamšų. Kai kurios atrodė labai tikroviškai, net kiek baugino, ypač vilkas. Medžioklės žinovas mums pasakojo apie medžiokles: kaip reikia pasiruošti, kokius dokumentus turėti, kaip galima tapti medžiotoju. Pasak pasakotoją, medžioklė – ir aktyvi gyvūnų apsauga. Jie medžiojami tik atitinkamomis dienomis, kartais tik tam tikros lyties arba ligoti. Medžiotojai taip pat rūpinasi, kad žvėrys žiema nebadautų, atveža į mišką pašarų. Kiekvienas save gerbiantis medžiotojas turi skaityti knygas bei žurnalus, domėtis gamtosaugos, medžioklės naujienomis.

Pasiklausę įdomios paskaitos, apžiūrėję visą Troškūnų girininkijos muziejaus ekspozicija, padėkojome Vladui Maslinskui ir linksmi, kupini įspūdžių grįžome atgal į mokykla.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"