Paieška Apie kalytę Striukę ir stirniuką Purį...

Apie kalytę Striukę ir stirniuką Purį...

Gretė TARVYDAITĖ

Mažeikių r. Pikelių pagrindinės mokyklos penktokė

 

Mūsų klasės vaikai myli gamtą. Ko geros, todėl ir gyvūnėlių-globotinių turime.

Pernai ankstyvą pavasarį pastebėjome apie mokyklą besisukiojantį mažą, sulysusį, liūdnomis akutėmis šunelį. Dar vienas nelaimingas padarėlis, kurį iš kažkur atvežė ir paliko Pikeliuose - kaip nusibodusį daiktą...

šunelis sekiojo paskui vaikus ir stengėsi patekti į mokyklos vidų. Ypač mums pagailo šio benamio padarėlio, kai pamatėme, kad vyresnių klasių mokiniai išveja šunioką iš mokyklos, o šis apsukęs ratą vėl veržiasi atgal. Abejingai žiūrėti į pamestinuko kančias nebegalėjome.

Modestas Jankauskas pasiūlė šuniuką apgyvendinti jo močiutės mokytojos J. Matutienės sodo namelyje, o maistu ir priežiūra rūpintis visiems. Mokytojai sutikus, pradėjome globą. Pirmiausia išrinkome vardą – pavadinome Striuke. Po pamokų eidavome aplankyti jos, nešdavome skanėstų. Bet kalytė labiau nei maisto norėdavo su mumis žaisti, o mums išėjus gailiai inkšdavo.

Vasarą Modesto mama surado Striukei šeimininkus.

Dabar mes vėl turime globotinį. šįkart - stirniuką.

Mūsų klasės draugas Albertas Inta šienaujamoje pievoje rado kraujuotą, su nupjauta ausele stirniuką. Berniukas parsinešė jį namo, išgydė ir pavadino Puriu. Stirniukas susidraugavo su Alberto šeima ir kiemo gyvūnais: šuniuku, katinu bei vištomis.

Puris draugauja ir su mūsų klase. Kaip koks garbės svečias stirniukas ateina su Alberto mama į mūsų rengiamas etnines šventes. Jau dalyvavo Žemės užrakinimo, Pusiaužiemio, Perkūno dienose. Puris atšuoliavo ir į Kalėdų eglutę atsiimti dovanos, ir į Užgavėnes blynų paskanauti. O kartą net į matematikos kontrolinį atėjo! Matematikos pasimokyti, ko gero, užsimanė. štai koks mūsų Puris!

Smagiai bėga mūsų dienos po užkampaus miestelio dangumi, paįvairintos etninių švenčių ir mūsų meilės gamtai atliepimu – nuskriaustų gyvūnų priglaudimu ir globa.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"