Paieška Kviečia Metelių regioninio parko Gamtos mokykla

Prie Dusios, Metelio ir Obelijos...

Kviečia Metelių regioninio parko Gamtos mokykla

Elena AMšIEJIENĖ

Metelių regioninio parko specialistė

 

Metelių regioninis parkas – tai puikūs kraštovaizdžiai ir unikalūs ežerai, ypatinga vieta praskrendantiems, perintiems paukščiams, augantiems retiesiems augalams ir kitoms įvairiausioms gyvybės formoms. Atbundantis pavasaris - nepakartojamas laikas apsilankyti gamtoje. Jau nuo kovo mėnesio savo aktyviąją veiklą  pradeda Metelių regioninio parko Gamtos mokykla – lankytojų centras. Čia jūs turėsite sąlygas tobulinti savo ekologines žinias, geriau pažinsite aplinką, sužinosite ne vieną gamtos paslaptį.

Lankytojai iš visos Lietuvos pamėgo šį gražų Dzūkijos kampelį. Praėjusiais metais susipažinti su Metelių regioninio parko kraštovaizdžio vertybėmis, didžiaisiais Dzūkijos ežerais, paukščių gausa panoro daugiau kaip 3,5 tūkstančiai lankytojų iš visos Lietuvos. Daugiausia grupių sulaukėme iš artimiausių Lazdijų ir Alytaus rajonų. Džiugu, kad į Gamtos mokyklos veiklą vis daugiau įsitraukia mokytojai. Jie patys, padedami regioninio parko specialistų, praveda užsiėmimus moksleiviams. Kur geriau pažinsime gamtoje vykstančius procesus, su jais supažindinsime jaunąją kartą, jei ne kartu juos mokydami gamtoje.

Vasarą Dusios pakrantėje buvo įsikūrę Alytaus rajono Miroslavo vidurinės mokyklos moksleiviai, stovyklavo 2 dienas. Gausiausias lankytojų antplūdis buvo, kai 2 dienas Gamtos mokyklos užsiėmimuose dalyvavo apie 200 jaunųjų šaulių, stovyklavusių prie Dusios ežero ir per 100 Lietuvos sveikuolių stovyklos dalyvių.

Gamtos mokykloje rengiamos ir tradicinės gamtos šventės: paukščių sutiktuvės – inkilų kėlimo šventė, kurią organizuojame kovo, balandžio mėnesiais, Žemės mėnesio renginių metu. šventė “Kviečia Metelių regioninis parkas” organizuojama gegužės mėnesį. Dalyviai supažindinami su Europos ir Lietuvos parkais, vyksta darbinė veikla ir popietė prie laužo. Paukščių palydos – pirmąjį spalio savaitgalį. Moksleiviai supažindinami su migruojančiais paukščiais, kurie poilsiui apsistoja didžiuosiuose Dzūkijos ežeruose.

2007 metais Gamtos mokykla siūlo savo lankytojams, be minėtų švenčių, šiuos užsiėmimus: miško ekosistema, pelkės ekosistema, tarpežerių miškais ir pelkėmis, oro taršos nustatymas pagal kerpes, migruojančių paukščių prieglobstis. Užsiėmimai - tai praktinis mokymas gamtoje su užduotimis, testais, mokymu natūroje, apibendrinimu ir žinių įtvirtinimu, pietumis prie laužo. Moksleiviai aprūpinami reikiama literatūra, apibūdintojais, darbui reikalingomis praktinėmis priemonėmis, užduočių testais.

Taip pat mūsų gamtos mokykla – lankytojų centras siūlo pažintines ekskursijas aplink Dusios, Metelio ir Obelijos ežerus. Galima keliauti autotransportu ar dviračiais. Lankytojų centre supažindiname su ekspozicija, ežerų atsiradimo teorija, demonstruojami gamtinės tematikos filmai.

šalia lankytojų centro yra įrengtas gamtinis takas, kuriuo galite keliauti savarankiškai ar gido vedami, kiti gamtiniai takai yra prie Prelomciškių piliakalnio ir Trako miške. 

Gamtos mokyklos užsiėmimus siūlome 5–10 klasių moksleiviams, pažintinės ekskursijos – bet kokio amžiaus lankytojams.

Jei jūs domitės gamta ir dar nebuvote Metelių regioninio parko Gamtos mokyklos organizuojamuose renginiuose, kviečiame apsilankyti artimiausiu metu. Tikimės, kad pasinaudosite proga turiningai praleisti laiką viename įdomiausių Dzūkijos gamtos kampelių – Metelių regioniniame parke.

Metelių regioninio parko Gamtos mokykla įsikūrusi Lazdijų rajono Seirijų seniūnijos Metelių kaime, prie Dusios ežero.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės tel. 8-318-43649, mob. 8-614-43276.    

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"