Paieška Praktinis seminaras „Miškas mokykloje, mokykla miške“

Ir mokytojai mokosi...

Praktinis seminaras „Miškas mokykloje, mokykla miške“

Edita SKOPIČ

Kaišiadorių miškų urėdijos ryšių su visuomene specialistė

 

Mokosi ne vien mokiniai, bet ir mokytojai. Patys tuo įsitikinome, kai vasario 23 dieną į Kaišiadorių miškų urėdiją sugužėjo visas būrys miškininkų atlydėtų mokytojų – jaunųjų miško bičiulių būrelių vadovų. Iš Alytaus, Kaišiadorių, Kauno, Kazlų Rūdos, Trakų, Tauragės miškų urėdijų susirinkę jaunųjų miško bičiulių būrelių globėjai ir vadovai atvyko dalyvauti Lietuvos miškininkų sąjungos Jaunųjų miško bičiulių sambūrio rėmimo tarybos (JMBS RT) bei UAB „Stora Enso Miškas“ surengtame praktiniame seminare „Miškas mokykloje, mokykla miške“.

Visus sveikino į seminarą atvykęs JMBS RT pirmininko pavaduotojas Kazys Patiejūnas bei seminaro vedėja, iš Latvijos atvykusi miškininkystės mokslų daktarė Lelede Vilkriste, kuriai talkino ir vertėjavo UAB „Stora Enso Miškas“ komunikacijos vadybininkė Rasa Arlauskienė.

Seminaras surengtas siekiant, kad būrelių vadovai ir globėjai sužinotų tai, kas jiems labiausiai rūpi miško ir mokyklos tema. Tad pati pirmoji užduotis dalyviams ir buvo – ant lapelių surašyti savo norus ir lūkesčius (ko tikisi iš seminaro, pateikiant lapelius renginio vedėjai).

Prasidėjo darbas ir linksmybės – susiskirstę į komandas mokytojai bei juos atlydėję miškininkai vieną po kitos vykdė originalias ir įdomias užduotis. (Visa tai vėliau galės panaudoti darbe su mokiniais.) Galvojo savo komandoms pavadinimus, atspindinčius mišką (žvėrys, medžiai ir pan.), prisistatinėjo pasakodami, paaiškindami, kodėl pasirinko būtent tokį pavadinimą. „Augino“ mišką iš žmonių, judesiai ir veiksmais vaizduodami, kaip giria auga iš mažos sėklelės, kaip medžiai kovoja dėl vietos po saule... Bandė kuo tiksliau, nesveriant, pridėti į maišelius pusę kilogramo kankorėžių, atpjauti kilogramą medienos, išbandyti skirtingų medžių rūšių medienos kietumą (kalant į medines kaladėles vinis), sugalvoti kuo daugiau dainų, kuriose būtų paminėtas koks nors miško elementas, padaryti koliažinį plakatą, kviečiantį į miško šventę... Už geriausiai atliktas užduotis komandos būdavo skatinamos ne tik plojimais, o ir „Stora Enso“ įsteigtomis dovanėlėmis.

Net įraudę nuo įtempto, tačiau labai įdomaus darbo seminaro dalyviai sulaukė malonios staigmenėlės – į svečius atvyko  Kaišiadorių miškų urėdijos globojami jaunieji miško bičiuliukai, „Žvaigždutės“ vaikų lopšelio–darželio auklėtiniai „Skruzdėliukai“ ir surengė čia mini koncertėlį.

Renginio pabaigoje visi dalyviai, kurių lūkesčiai, užrašyti ant mažųjų lapelių, buvo išpildyti, pasiėmė savo lapelius, o ant stalo beliko vos pora neišpildytų „norų“. Lelede Vilkriste pasistengė atsakyti ir į visus klausimus.

„Puikus seminaras, labai įdomus ir naudingas! – įspūdžiais dalinosi švytintys mokytojai ir miškininkai. – Iš tiesų, labai daug to, ką čia išmokome, išvydome, panaudosime savo veikloje, darbuose.“

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"