Paieška Sugrįžo paukščiai į Poškonių miškus...

Sugrįžo paukščiai į Poškonių miškus...

Ivanas KUPRIJANAS

Dieveniškių istorinio regioninio parko kraštotvarkininkas

 

Kovo 20 dieną Poškonių pagrindinėje mokykloje jau dešimtąjį kartą vyko tradicinis renginys - Žemės dienos minėjimas bei Sugrįžtančių paukščių šventė. Ją drauge su moksleiviais, mokytojais organizuoja Dieveniškių istorinio regioninio parko direkcija ir šalčininkų miškų urėdija. (šiais metais renginyje dalyvavo ir Poškonių  darželis.)

Kaip ir kasmet, Poškonių pagrindinės mokyklos moksleiviai puikiai pasiruošė Žemės dienos minėjimui ir paukščių sutiktuvėms. šiais metais renginys vyko dviem etapais: pirmas – „Parskrido čiulbuonėliai“ buvo skirtas pradinių klasių moksleiviams ir Poškonių darželio auklėtiniams. Antra renginio dalis – konferencija „Išsaugokime Žemę“. Ji skirta vyresniųjų klasių ugdytiniams.

Renginio metu buvo organizuoti penki konkursai: geriausio inkilo, rašinio, savo kūrybos eilėraščio, piešinio ir pranešimo.

Geriausio inkilo konkurse dalyvavo per 20 mokinių. Geriausių, įdomiausių inkilų autoriai buvo apdovanoti prizais. Nugalėtojais tapo: I vieta – Darius Zinevičius ir Deimantas Paukštė (10 kl.), II vieta – Valentinas Bubelevičius (8 kl.), III vieta - Ramūnas Bubelevičius (10 kl.).

Geriausio rašinio, eilėraščio ir piešinio gamtos tema konkurse pasižymėjo: Teresa Žolnerovič (8 kl.), Adolfina Spirauskaitė (7 kl.), Rasa Kapustaitė (8 kl.), Antanas Kuklis (7 kl.), Solveiga Jatužytė  (8 kl.), Egidijus Jatužis (8 kl.), Julita Kuklytė (8 kl.), Valentas Pomaleiko (10 kl.).

Ypač daug problemų buvo gvildenama vyresniųjų klasių moksleivių parengtuose pranešimuose. Įdomiausių pranešimų autoriai: Nerijus Poliakas, Valentinas Bubelevičius, Egidijus Jatužis.

Kartu su moksleiviais apie gamtos išsaugojimą, gamtos vertybes daug diskutavo Dieveniškių istorinio regioninio parko, urėdijos darbuotojai, mokytojai.

Daug vertingos informacijos apie paukščius konferencijos dalyviams suteikė ir renginio svečias – Lietuvos ornitologų draugijos pirmininkas, profesorius Petras Kurlavičius.

Renginį vainikavo pati įdomiausia dalis - inkilų iškabinimas. Kartu su miškininkais, moksleiviais važiavome į mišką ir įkėlėme visus pagamintus namelius paukščiams.

Dieveniškių istorinio regioninio parko direkcija dėkoja Poškonių pagrindinės mokyklos mokytojai Zitai Spirauskienei, Poškonių  darželio auklėtojai Nadeždai Malinovskajai, šalčininkų miškų urėdijos darbuotojams, o ypač visiems moksleiviams, prisidėjusiems prie renginio organizavimo.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"