Paieška Pabuvojus Petro Dabrišiaus Žvėryne

Vilkas pilkas – nebaisus...

Pabuvojus Petro Dabrišiaus Žvėryne

Mažeikių r. Pikelių pagrindinės mokyklos etnokultūros būrelio ,,Ainiai“ vadovės ir vaikų įspūdžius užrašė mokytoja A. URNIKIENĖ

            

...Vasarį mūsų mokyklos etnokultūros būrelio ,,Ainiai“ vaikai  (o ir vadovė V. Mažonienė!) šventė Perkūno dieną. šventė - ne bet kur, o ant Pikelių Perkūnkalnio. Tada ir nusprendėme: vyksime į Žvėrinčių, esantį Telšių rajone. Mat tos šventės metu mergaitės, lyg tyčia, aikčiojo: ak, kaip bijome vilkų!.. Reikėtų juos pamatyti, o jau tada...

Saulėtą kovo popietę išvykome į Petro Dabrišiaus Žvėryną. Kelionė neprailgo, nes autobuse vadovė daug pasakojo apie vilkus, vilko įvaizdį lietuvių folklore, dainavome dainas, kuriose minimas tas pilkis.

P. Dabrišiaus sodyboje mus pasitiko klegenantis gandras, kuris visos ekskursijos metu rūpinosi, kad visi eitume būryje, o jei kas atsilikdavo, priėjęs baksnojo tą atsilikėlį snapu. Lyg rūpestingas ekskursijos vadovas. Buvo smagu stebėti tokį paukštį-ganytoją.

Po sodybą vaikštinėjo pulkelis ožkų su mažais ožiukais. Į juos labiau įsistebeilijus, Petras Dabišius tuoj suskubo mus palydėjo prie meškos narvo, sakydamas: ji moka važiuoti dviračiu ir žaisti kortomis...

Tatai nustebino, tačiau mus labai domino vilkai, todėl pasukome prie jų aptvaro. Pakeliui matėme penkias lūšis, besišildančias saulutės atokaitoje. Susipažinome su šerne Jadze ir jos šeimyna, stirnomis, mulu. O vilkus stebėjome sulipę į pavėsinę, nes iš aukščiau buvo geriau matyti.

Ekskursiją tęsėme apžiūrinėdami įvairius paukščius. Labai mus sudomino afrikietiškos vištos. Sodybos šeimininkas daug pasakojo apie savo augintinius, jų gyvenimo būdą, charakterius, mitybos įpročius. Džiaugėmės ir dūkstančiomis kiaunėmis.

Baigiantis mūsų viešnagei P. Dabrišius mus supažindino su iš Tuvos atvykusia šamane. Po to linksmai pasisupome, atsisveikinome ir išvykome namo.

...Įspūdinga buvo išvyka, atvėrusi naujus pajautimus, kitokius pamąstymus apie žmogaus ir gamtos santykį. Grįžome namo maloniai nustebinti Petro Dabrišiaus kilniu darbu globojant gamtą bei sudaryta galimybe pamatyti ir pajausti. Būnant Žvėrinčiuje tikrai (kaip anoje dainoje) vilkas pilkas tampa nebaisus, gandras yra sumanus ekskursijos prižiūrėtojas, ožkos mandagiai įkyrios - lyg turgaus bobutės... Pajunti, jog žmogaus pakitęs požiūris į gyvūną keičia ir gyvūnų elgesį, jie tarsi sužmogėja.   

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"