Paieška Žemės dienos paminėjimas Žagarės regioniniame parke

100 inkilėlių iškelta!

Žemės dienos paminėjimas Žagarės regioniniame parke

Vytautas BAČKYS

Žagarės regioninio parko direkcijos ekologas

 

Žagarės regioninio parko direkcija Žemės dienai paminėti suorganizavo net keletą renginių.

Kovo 16-ąją Žagarės dvaro parke buvo organizuota šiukšlių rinkimo akcija. Joje dalyvavo Žagarės gimnazijos ekologinio klubo ,,Tyrelis“, jaunųjų miškininkų būrelio ,,Miškinukas“ nariai, Žagarės regioninio parko direkcijos darbuotojai. Akcijos dalyviai, pasklidę po Žagarės dvaro parką, visą popietę rinko šiukšles. Jų buvo surinkta 50 maišų. Visa tai sukrovėme į automobilio priekabą ir išvežėme į sąvartyną.

Kovo 19-ąją buvo suorganizuota paukščių sutikimo šventė ,,Sugrįžta paukščiai į namus“. šiai šventei buvo iš anksto ruošiamasi. Žagarės regioninio parko direkcijos darbuotojai parengė projektą, kurio įgyvendinimui Joniškio r. savivaldybės administracija skyrė 900 Lt. Už šiuos pinigus buvo nupirkta rąstų, iš kurios Žagarės regioninio parko direkcijos darbuotojai išpjovė lentų. Tad Žagarės gimnazijos mokiniai, vadovaujami darbų mokytojo S. Gedžiaus ir Žagarės spec. mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojo V. Karečkos, pagamino daug inkilėlių.

šventė prasidėjo Žagarės miesto aikštėje. Čia susirinko Žagarės vidurinės mokyklos, Žagarės spec. mokyklos mokiniai, mokytojai, Žagarės regioninio parko direkcijos, VĮ Joniškio miškų urėdijos Žagarės girininkijos darbuotojai. Sveikinimo žodį tarė Žagarės regioninio parko direktorius M. Balčiūnas. Buvo iškelta Žemės vėliava. Žagarės kultūros centro direktorės A. Visockienės parengti moksleiviai padeklamavo eiles, skirtas Žemės dienai. Po to visi susirinkusieji, pasiėmę inkilėlius, organizuotai nužygiavo į Žagarės dvaro parką kelti inkilėlių. Iškėlus per 100 inkilėlių, mokiniai buvo pakviesti į Žagarės girininkiją. Žagarės regioninio parko darbuotojai išvirė sriubą, kuriai produktus skyrė UAB ,,Delikatesas“, o Žagarės girininkijos darbuotojai moksleivius vaišino arbata ir bandelėmis .

Po vaišių mokiniams buvo išdalinti lankstinukai apie Žagarės miško paukščius, o atsisveikinimo žodį tarė Žagarės regioninio parko direktorius M. Balčiūnas. Jis pabrėžė, jog kiekvienas šio projekto dalyvis turės savo rankomis pagamintą paukščiui namą, kurį galės prižiūrėti ir stebėti. Taip pat padėkojo mokiniams už jų atliktus darbus ir pakvietė prisidėti prie kitų gamtosauginių renginių.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"