Paieška Išvalykime!..

Išvalykime!..

Nadežda MASTENICA, Violeta POLONSKAJA, Natalija ČERNIUK

Vilniaus Žaros vidurinės mokyklos dešimtokės, Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro Žaliųjų turistų sambūrio narės

 

Čiulbantis pavasaris, gėlėta vasara, auksaspalvis ruduo, baltaskarė žiema... Metų laikai, keičiantys vienas kitą. Ir Lietuvoje, ir mūsų, Karklėnų, apylinkėse.

Smagu pasivaikščioti tose apylinkėse įvairiu metų laiku, tik gaila, kad Vilnios slėnis, žalias bei miškingas miesto pašonėje esantis gamtos kampelis tampa buitinių atliekų sąvartynu. Ko čia tik nerasi – padangos, statybinės atliekos, stiklo tara, plastmasės gaminiai, buities rakandai, “pampersai”, higieniniai paketai ir kitos atliekos. Didžiausi ir potencialūs teršėjai – aplinkinių kaimų gyventojai ir už keleto kilometrų esantys kolektyvinių sodų savininkai, netoliese įsikūrę “naujieji dvarininkai”, kuriems ryte važiuojant į darbą labai patogų pakeliui užsukti į miškelį ir išmesti savo „turtą“... Kai kurie „dvarininkai“ suvis nesivargina, tiesiog atidaro automobilio dureles ir švysteli „turto“ maišioką į pakelę. Yra tokių “mėgėjų” ir iš Naujosios Vilnios mikrorajono. Juk Kariotiškės toli, o Karklėnai - čia pat. Kažkas “nepatingėjo” prieš kelias savaites atvežti ir išversti pakelėje keliasdešimt automobilinių padangų.

Į visą tai žiūrint apima pyktis. Ir skausmas, kuris drasko širdį žvelgiant į kenkėjiškąją žmogaus veiklą, beatodairišką mūsų miško ir Vilnios paupio teršimą.

Neapsikentusios viso šito, tačiau supratusios, jog vienos nieko nepakeisime, nusprendėme nors kiek padėtį Gamtai, atkreipti visuomenės dėmesį į skaudžią problemą. Tad kovo 25 dieną organizavome švaros akciją "IšVALYKIME VILNIOS SLĖNĮ KARKLĖNŲ APYLINKĖSE".

Į mūsų kvietimą talkon susirinko Žaliųjų turistų komanda, Valiulių šeimyna bei Vilniaus Country klubo atstovai. Esame dėkingos visiems dalyvavusiems už pagalbą. Tiesa, gebėjome išvalyti tik nedidelę dalį miško ir paupio. Tačiau mes nenurimsime ir stengsimės toliau kovoti už mūsų apylinkių švarą. Kartu manome, jog teršėjai, galų gale, ir teisme turi atsidurti.

 

NUO REDAKCIJOS. Pavasariškai nuteikia toks mergaičių Natalijos, Violetos ir Nadeždos ryžtas. Jos ne vien tokia veikla aktyvios. štai neseniai Lietuvos jaunųjų gamtininkų centre vykusiame šalies jaunųjų gamtininkų-mokslininkų konkurse merginos skaitė pranešimą „Karklėnų apylinkių ornitofaunos įvairovė bei žmogaus neigiama įtaka jai“ (Naujosios Vilnios seniūnija).

„Labai teršiama gamta, tad įdomu buvo tirti paukščių paplitimą prie Vilnelės, šaltenos... Darbas tokį pristatėme pirmą kartą, tad itin nepasižymėjo merginos...“, - pasakojo Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro darbuotoja Sondra Jonceva, buvusi ir merginų darbo vadove.

Žinome, jog Lietuvoje esama ir daugiau tokių puikių žmonių, kaip šios talkos organizatorės. Rašykite apie tai.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"