Paieška Įdomiausia žūklė

Konkursui „Gamtos pasaka – 2007“

Įdomiausia žūklė

Vilmantas ANDRUKONIS

Molėtų r. Joniškio vidurinės mokyklos šeštokas, žurnalistų būrelio narys (vadovė mokytoja Jolanta Liubeckaitė)

 

...Vieną vasaros dieną patyriau įdomų nuotykį. Buvo labai šilta. Nuėjau prie ežero. Susiradau gražią pakrantę, nedidelį tiltelį, vedantį į ežerą. Aplink augo daug krūmų ir medžių. Nutariau ten pažvejoti. Ežeras ramiai tyvuliavo. Nebuvo nei vienos bangelės, tad puikiai kibo. Pagavau daug mažų ešeriukų ir raudžių. Atsisėdau ant tiltelio krašto. Meškerę pasidėjau šalia savęs, o akis įbedžiau į plūdę.

Staiga ji pradėjo judėti ir po kelių sekundžių panėrė. Greitai atsistojau, stvėriau meškerę ir pakirtau. Žuvis įnirtingai grūmėsi ir nenorėjo pasiduoti. Apsidžiaugiau, kad užkibo geras laimikis. Bet dar labiau nustebau, kai pamačiau besiblaškančią lydeką. Dar niekada nebuvau girdėjęs, o tuo labiau matęs lydekos, užkibusios ant plūdinės meškerės. Troškau būtinai ją pagauti. Po kelių minučių kovos žuvį ištraukiau! Buvau labai laimingas. Kai paėmiau žuvį į rankas, ji spurdėjo ir nenorėjo kristi į kibirą. Bet aš lydeką įmečiau ir pasidžiaugęs toliau žvejojau.

Po kelių minučių atsisukau pažiūrėti, kaip laikosi manoji žuvis. Kai ją pamačiau, net akys ant kaktos iššoko. Į kibirą buvo įlindęs žaltys ir užsiraitęs ant lydekos. šliužas jau buvo pradėjęs graužti žuvį. Pašokau ir išvijau žaltį. Kibirėlio dangčio neturėjau, tad radau porą lentų ir uždėjau ant viršaus, kad smaguris nesuėstų mano laimikio. Dar truputį pažvejojau, bet daugiau nebekibo. Tad pasiėmiau meškerę, kibirėlį su žuvimis ir nuėjau namo.

Eidamas mąsčiau, kaip šį nuotykį papasakosiu tėvams. Prie namų pamačiau mamą. Nubėgau ir viską papasakojau. Ji labai juokėsi iš tokio linksmo nuotykio. Mama pasvėrė žuvį. Svarstyklės rodė tik šešis šimtus gramų. Bet tai man buvo nesvarbu. Su tėčiu gaudydavome lydekas spiningu. Tada buvau pagavęs didesnę žuvį. Ji svėrė kilogramą aštuonis šimtus gramų. Tai buvo didžiausias laimikis, o ši lydeka pagauta įdomiausiai, todėl tą žūklę ilgai atsimenu.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"