Paieška Prie linelio palinkome...

Prie linelio palinkome...

Agnė ČIŽAUSKAITĖ

Biržų r. Kvetkų pagrindinės mokyklos 3 klasės mokinė

 

Neseniai mes,  Kvetkų pagrindinės mokyklos 2-3 klasių mokiniai bei mokytoja Laimutė Bartašiene, lankėmės Biržų krašto muziejuje „Sėla“. Ten dalyvavome  edukacinėse pamokose ,,Senoji popieriaus gamyba" ir ,,Nuo lino iki audeklo".

Pirmoje pamokoje sužinojome kada atsirado pirmasis popierius, pabandėme atskleisti senosios popieriaus gamybos paslaptis. Visi tapome amatininkais - patys gaminome popierių. šis darbas mums ir mokytojai taip patiko, jog mūsų vadovė net pamiršo mus nufotografuoti.

Antrojoje pamokoje susipažinome su lino atsiradimo ir vystimosi istorija. Žiūrėjome filmą apie linus. Po to tautodailininkė mums parodė įvairius linų apdirbimo įrankius, paaiškino kaip jais naudotis. Viską galėjome išbandyti patys.

Trumpam tarsi nuliuoksėjome į senovę - išmokome linelius minti, brukti, verpti... Ir ne vien. Reikėjo ir mįsles minti, ir daineles apie liną dainuoti. Pabaigoje visi gavome pažymėjimus, kad susipažinome su linų auginimu, apdirbimu ir naudojimu.

Dėkojame Biržų krašto muziejaus „Sėla“ darbuotojams už įdomias edukacines pamokas. Ačiū mokytojai Laimutei Bartašienei, kad mums pasiūlė nuvykti į tokias įdomias pamokas.

 

Autorės nuotraukose: akimirkos iš išvykos į Biržų krašto muziejų „Sėla“.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"