Paieška Aukštadvaryje sodinamas Viktoro Bergo parkas

Aukštadvaryje sodinamas Viktoro Bergo parkas

Kęstutis PETKŪNAS

 

Aukštadvario miestelio centre, prie čia įsikūrusios Žemės ūkio mokyklos stadiono oš parkas. Neseniai šios mokyklos darbuotojai, kartu su Aukštadvario regioninio parko direkcijos specialistais būsimame parke pasodino apie porą tūkstančių pušaičių ir eglaičių sodinukų, taip pat apie tris šimtus berželių ir klevų. Čia šį pavasarį dar bus pasodinta pusšimtis ąžuoliukų.

Medelių sodinimo talką surengęs ir medelių parūpinęs Aukštadvario regioninio parko direktorius Vaclovas Plegevičius džiaugėsi, kad atsiranda gamtą mylinčių žmonių, kuriems rūpi miesto želdiniai, sveika ir graži aplinka.

šis parkas kuriamas  vieno iš žymiausių mūsų šalies gamtosaugininkų – Viktoro Bergo atminimui.

V. Bergas gamtos apsaugos srityje pradėjo darbuotis 1947 metais. Trylika metų jis vadovavo Gamtos apsaugos komitetui ir buvo Lietuvos MA Gamtos apsaugos komisijos pirmininko pavaduotojas. V. Bergo ir jo bendraminčių iniciatyva 194 parkais pradėjo rūpintis Vyriausybė. Vėliau buvo įsteigtas Ignalinos landšaftinis draustinis, po aštuoneto metų - ir Lietuvos nacionalinis parkas.

V. Bergo ir jo bendražygių pastangomis buvo pradėti kurti teisiniai gamtos apsaugos pagrindai.

V. Bergo parkas Aukštadvaryje buvo pradėtas sodinti praėjusiais metais, bet dėl sausros  didelė dalis pasodintų medelių neprigijo.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"