Paieška Skaidrė JANKOVSKAJA: kelionė į žaliąją pasaką

Kelionė į žaliąją pasaką

Skaidrė JANKOVSKAJA

Valkininkų pagrindinės mokyklos aštuntokė, JMB būrelis „Kadagys“ (vadovė mokytoja Ada Keršienė)

 

Miškas yra neaprėpiamas, o jo augalai ir gyvūnai nesuskaičiuojami. Miško nuspalvinti neužtektų ir visos dailininko paletės spalvų. Miškas toks įdomus, kad aš nusprendžiau juo pakeliauti.

Tad ankstų ir saulėtą rytą susiruošiau į įdomią kelionę. Iš pradžių aplankiau savo apylinkės miškus. Ką ten pamačiau!.. Dar ir dabar kelia nuostabą. Pustauodegė voverytė, kuri nuo šakelės ant šakelės striksėdama tarsi viliojo mane pakeliauti kartu. Ji buvo tokia vikri, jog vieną akimirką nuliūdau, kad negaliu kartu šokinėti.

Nusisukau ir pamačiau ežiuką, kurį panorau paglostyti. Bet vos tik  paliečiau, jis susisuko į kamuoliuką ir net man įdūrė. Pagalvojau: koks piktas ir nuliūdau. Mane pralinksmino mažos skruzdėlytės, kurios nešė didesnius už save šapelius į urvelį. Net susigėdau, kad aš tokia didelė, o kartais nepakeliu numestų daiktų ar šiukšlių.

Jūs net neįsivaizduojate, ką dar išvydau! Tolumoje pamačiau stirnų šeimyną. Jos tokios grakščios, kailiukai saulėje žėrėjo lyg deimantai, o akys ryškiai graudžios žiūrėjo į mane. Stovėjau lyg užburta, bijojau net pajudėti. Staiga jos nubėgo. Aš laukiau ilgai, net ašara nusirito per skruostą, norėjau kad stirnos grįžtų, bet jos taip ir negrįžo.

Ėmė temti, saulė jau žemai. Lėtu žingsniu ėjau namo. Tai buvo pati gražiausia diena, kurią praleidau gamtoje.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"