Paieška Gyventojai kviečiami prisidėti prie Vilnios upės slėnio išvalymo

Gyventojai kviečiami prisidėti prie Vilnios upės slėnio išvalymo

 

Gaiviojo gėrimo „Tichė Active“ gamintojai kartu su Lietuvos jaunųjų gamtininkų centru ir Žaliųjų turistų sambūriu šį šeštadienį, balandžio 28 d., kviečia visus aktyvius žmones prisidėti prie organizuojamos švaros akcijos. Jos metu bus valomas vienas įstabiausių Vilniaus gamtos kampelių – Vilnios upės slėnis Karklėnų apylinkėse, šiuo metu itin kenčiantis dėl šiukšlių ir užterštumo.

„Paskutinį švaros mėnesio šeštadienį kartu su gėrimo „Tichė Active“ gamintojais raginame visus sostinės gyventojus ir svečius prisidėti prie akcijos „švari Vilnelė: MISIJA ĮMANOMA. 2007“. Esame įsitikinę, kad bendromis jėgomis tikrai įmanoma Vilnelę ir jos apylinkes paversti traukos vieta. Tiesiog reikia daugiau iniciatyvos, aktyvumo ir kiekvieno mūsų atsakingumo“, – teigė Jaunųjų gamtininkų centro ir Žaliųjų turistų sambūrio atstovė Sondra Jonceva.

Ji pažymėjo, kad teritorija, kurią ketinama tvarkyti, yra itin jautri aplinkosaugos požiūriu. Nuo 2005 metų šiose apylinkėse buvo vykdomas moksleivių projektas „Karklėnų apylinkių ornitofaunos įvairovė ir žmogaus kenkėjiškos veiklos neigiama įtaka jai" (dalyvavo N.Mastenica, N.Černiuk, V.Polonskaja). Jo metu nustatyta, jog nuo taršos Karklėnų apylinkėse išnyko urvinių kregždžių kolonija, sumažėjo varles gaudančių gandrų.

„Tyrimų metu pastebėta daug kritusių ežių, kurmių, smulkiųjų pelinių graužikų, užstrigusių senuose stiklainiuose, skardinėse. Be to, į Vilnelės slėnių raguvas metamos statybinės atliekos, pavyzdžiui kalkės, lietaus ir polaidžio yra nuplaunamos į pačią Vilnios upę, dėl to gaišta žuvys. Todėl džiaugiamės, kad gaiviojo gėrimo „Tichė Active“ gamintojų parodytos iniciatyvos dėka galėsime sumažinti neigiamą žmonijos poveikį gamtai“, – sakė S. Jonceva.

Naujosios Vilnios seniūnas Vaclovas Blaževičius pripažino, kad pro seniūniją tekančios Vilnios upės apylinkėse užterštumo problema itin opi.

„Vien savo jėgomis sutvarkyti apylinkes itin sudėtinga. Nors šioje teritorijoje gausu tik įstabių gamtos lopinėlių, tačiau šiukšles paliekantys žmonės nesuvokia ar nenori suvokti darą žalą gamtai. Siekiant palaikyti švarą, reikia itin daug pastangų ir lėšų. Labai džiugu, jog atsiranda ne tik aktyvių gamtos bičiulių, bet ir verslo kompanijų, prisidedančių prie švarios gamtos idėjų įgyvendinimo. Tik dirbdami suvienytomis jėgomis, galėsime išsaugoti tikruosius mūsų namus – gamtą“, – teigė seniūnijos vadovas.

Vilnios slėnio valymo iniciatoriaus – gaiviojo gėrimo „Tichė Active“ – atstovas Donatas Kantakevičius pažymėjo, kad akcija „švari Vilnelė: MISIJA ĮMANOMA. 2007“ atspindi strateginius kompanijos tikslus puoselėti gamtą.

„Mūsų naujasis produktas „Tichė Active“ yra sukurtas naudojant gamtos dovanas: alaviją, natūralų mineralinį vandenį iš 689 metrų gylio gręžinio, todėl mums tikrai ne vis vien, kas vyksta gamtoje. Esame socialiai atsakinga kompanija ir kviečiame kuo daugiau įmonių bei aktyvių gyventojų prisijungti ne tik prie šios akcijos, bet ir nuolatinio rūpinimosi gamta“, – kalbėjo D. Kantakevičius.

Balandžio 28 d., šeštadienį, 11 val. visų gamtą mylinčių ir aktyvių žmonių lauks akcijos organizatorių užsakyti autobusai prie Katedros aikštės, kurie nuveš į akcijos vietą. Atvykstančių savo ar visuomeniniu transportu organizatoriai lauks prie Naujosios Vilnios žiedo stotelės (autobusai/mikroautobusai Nr. 31, Nr. 67, Nr. 74).

Visi akcijos dalyviai Vilnios slėnio valymo metu galės mėgautis užkandžiais, turistine koše ir gaiviaisiais „Tichė Active“ gėrimais.

 

Daugiau informacijos: Sondra Jonceva mob. +370 65058563; Paulius Tamulionis +370 68608389

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"