Paieška Krioterapija - vietoj tablečių

Krioterapija - vietoj tablečių

 

Į oficialią mediciną krioterapijos – gydymo šalčiu – sąvoką daugiau kaip prieš šimtą metų įvedė vokiečių dvasininkas ir gydytojas Sebastianas Kleinas (apie jį “Žaliasis pasaulis” jau yra rašęs). Jis, sunkiai susirgęs plaučių liga, murktelėjo į ledinį Dunojaus vandenį ir… ėmė taisytis. ši ekstremali patirtis davė pradžią ištisai medicinos krypčiai.

Pirmieji teigiamą šalčio poveikį organizmui pastebėjo chirurgai. Protingai naudojamas šaltis “užšaldo” skausmą, nuima patinimą, susilpnina uždegimą. Juo galima tiksliai paveikti skaudamą vietą, nepaliečiant kitų organų. Krioterapija plačiai naudojama gydant sąnarius, stuburą, įvairias žaizdas, sumušimus, odos niežulį, kosmetologijoje – norint atsikratyti pabrinkimų bei stimuliuojant odos atsinaujinimą.

Esant odos ar sąnarių uždegimams, susimušus, atsiranda patinimų. Kuo jie didesni, tuo sunkiau judėti, raumenys praranda tonusą. Atšaldant kraujagyslės siaurėja, patinimas slūgsta, pažeistoje vietoje atsistato kraujotaka ir žmogaus sugebėjimas judėti.

Pačios naudingiausios procedūros su šaltu vandeniu:

* Vonios su vėsiu vandeniu (ne žemesniu kaip 15-13 laipsnių) veikia raminamai. Jos naudingos sergant odos ligomis, lydimomis stipraus niežulio (dermatitams, neurodermatitams) taip pat sumažina padidėjusį nervingumą. Maudytis vėsioje vonioje derėtų ne ilgiau kaip 10 minučių.

* Apsipylimas šaltu dušu suteikia žvalumo, paspartina kraujotaką. Kraujo priplūsta į odą, suaktyvėja smulkūs kapiliarai, sumažėja galvos skausmas, sukeltas įtampos, bei raumenų skausmai. Pradėti grūdintis apsipylimais geriau esant +36 laipsnių kūno temperatūrai. Ir kasdien mažinti vandens temperatūrą vienu laipsniu. 

* Prausimasis vėsiu tekančiu vandeniu nuima nuovargį, nuo įtampos atsiradusius galvos ir kaklo skausmus. O rankų plovimas nuo alkūnės iki pirštų galiukų yra gera psichoterapijos priemonė – nuramina nervus, pašalina nerimą ir susierzinimą.

* Kontrastingas dušas geras visų vidaus organų stimuliacijai. Jis suaktyvina virškinimo sistemos veiklą ir padeda iš organizmo pašalinti šlakus bei toksinus. Smarkiai sustiprina imunitetą, grūdina organizmą. Bet nepatartinas sergant hipertonija bei širdies ligomis. Temperatūros svyravimas nuo šaltos prie karštos gali sukelti kraujagyslių spazmus ir netgi išprovokuoti trombozę.

* Apsivyniojimai 5 minutėms į šaltu vandeniu suvilgytą paklodę padeda sumažinti padidėjusią temperatūrą vienu laipsniu. Dar ši procedūra padeda sudrėkinti odą, jeigu pas jus namuose nuo baterijų pernelyg sausa ir karšta. Bet sekite, kad nebūtų skersvėjo, kol jūs būnate susisupę į paklodę.

* Masažas šalto vandens srove (iki +1-3 laipsnių) puikiai pašalina artrito ir artrozės skausmą. Nesveiką sąnarį masažuokite apskritais judesiais ne ilgiau kaip 5 minutes, nes galima peršaldyti audinius.

 

Parengė Jonas VANAGAS

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"