Paieška Trakų MU: miškasodžio talka Ropėjų girininkijoje

Miškasodžio talka Ropėjų girininkijoje

Vytautas LEšČINSKAS

 

2007 m. balandžio 18 d. buvo surengta miško sodinimo talka Trakų miškų urėdijos Ropėjų girininkijoje. šioje girininkijoje yra 5845 hektarai miškų; kasmet joje atželdoma maždaug 45 ha.  

Talkoje dalyvavo Seimo nariai, kiti šios valstybės institucijos darbuotojai, taip pat Aplinkos ministerijos, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos darbuotojai.

Kartu su kitais talkininkais mišką sodino Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Bronius Bradauskas, taip pat Seimo nariai Antanas Bosas, Juozas Jaruševičius, Kazys Starkevičius. Aktyviai į talkininkų gretas įsijungė Aplinkos ministras Arūnas Kundrotas, generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Rolandas Masilevičius.

Kaip sakė talkininkus nenuilstamai konsultavęs bei pats dirbęs drauge su jais Trakų miškų urėdas Vygantas Mierkis, naudojant pušies, beržo, ievos sodinukus, buvo atkurta apie 2,5 hektaro miško.

ši talka skirta pažymėti prieš pusę šimtmečio, 1957 m. kovo 25 d., pasirašytai Romos sutarčiai, pradėjusiai Europos valstybių vienijimosi procesą, kuriam vykstant susiformavo dabartinė Europos Sąjunga.

Talkos yra tapusios gražia tradicija; jos vyksta visose Lietuvos miškų urėdijose. Iš viso šių metų pavasarį surengta daugiau kaip 100 miško atkūrimo talkų.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"