Paieška Lietuvos jūrų muziejus skelbia Delfino metų pradžią

Lietuvos jūrų muziejus skelbia Delfino metų pradžią

Nika PUTEIKIENĖ

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja, tel.: 8(46)490751

 

Ankstyvas pavasaris  ir didėjantis lankytojų srautas paakino Lietuvos jūrų muziejų sezoną šiemet pradėti anksčiau - jau nuo balandžio 18 d. muziejus pradėjo dirbti vasaros ritmu - kviečia lankytis kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį ir antradienį.

„Kartu skelbiame ir tarptautinių delfino metų  pradžią, - sako direktorė Olga Žalienė. – Daugelis  organizacijų 2007-uosius, tarp jų ir UNESCO, šiuos metus dedikuoja delfinams, akcentuodami šių nykstančių gyvūnų apsaugos būtinybę. Jūrų muziejus – vienintele vieta  Baltijos šalyse, kur galima ne tik pamatyti delfinus, bet ir daug apie juos sužinoti.“

Per metus unikaliame jūros gamtos ir istorijos komplekse, įsikūrusiame Smiltynėje, apsilanko arti pusės milijono didelių ir mažų lankytojų. Didžioji jų dalis ateina nuo gegužės iki spalio. šaltuoju metu laiku muziejus dirba tik savaitgaliais. O jau pavasariop muziejų, akvariumą ir delfinariumą užplūsta moksleiviai: juos domina edukaciniai užsiėmimai, masina galimybė mokslo metus užbaigti smagia išvyka, kurią vainikuoja delfinų pasirodymas.

Juolab, kad šis sezonas itin turtingas įvykiais ir šventėmis. Balandžio 19 dieną tradiciškai muziejuje buvo pažymėta Žemės diena. Gegužės 17 dieną etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje prasidės žvejų valties – dorės atstatymo projektas, vykdomas pagal tarptautinio projekto „Lagomar“ programą. O plaukiojantis muziejaus eksponatas – kurėnas šiemet išvyksta į tarptautinę ekspediciją po štetino marias.

Gegužės 18 dieną tradiciškai, minint Tarptautinę muziejų dieną, rengiamos nuotaikingos ir linksmos muziejaus naujagimių vardynos. šiemet jos bus ypatingos: vardus renkame keturiems ruoniukams, dviems pingvinukams ir vienam delfinukui. Kviečiame visus Lietuvos vaikus aktyviai ir kūrybiškai dalyvauti vardų konkurse. Vardus gali siūlyti ne tik pavieniai vaikai, bet ir klasės bei darželių grupės. Vardų, kuriais bus pavadinti gyvūnai, autoriai bus pakviesti į iškilmingą vardynų šventę ir apdovanoti. Vardynų dieną muziejus paprastai sulaukia labai daug lankytojų, nes tądien įėjimas  į muziejų – nemokamas. šią šventę papuoš Tarptautinis vaikų ir jaunimo festivalis „švarus pajūris“.

Gegužės 20 dieną minėsime Tarptautinę jūrų kiaulės dieną. Tada daugiau sužinosite apie delfinus, kurie gyvena Baltijos jūroje. Birželio 8-ją švęsime Tarptautinę vandenyno dieną. Birželį, kai naktys pačios trumpiausios, kviesime panaktinėti etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje, kur vyks jau tradicinis renginys „Naktis muziejuje“. O Jūros šventės metu vėl, kaip ir pernai,  šioje sodyboje šurmuliuos Tarptautinė folkloro šventė „Žuvys išgalvojo giesmes“, kurios metu ne tik žvejiškas dainas dainuosim ir šoksim, bet ir žvejiškus valgius ragausim bei su pamario amatais susipažinsim. Delfinariume liepos ir rugpjūčio savaitgaliais bus rodomas dabar kartu su žinoma dizainere Sonata Žižiene rengiamas vandens spektaklis-koncertas, kuriame susijungs vandenų ir dangaus pasauliai.

Naujienos laukia lankytojų ir muziejaus ekspozicijose. Du kartus per dieną, šėrimo metu, gyvūnų prižiūrėtojai supažindina lankytojus su šiaurės jūrų liūtais, ruoniais ir pingvinais. Neilgos programos metu papasakojama apie šių gyvūnų ypatybės, o gyvūnai  demonstruoja savo sugebėjimus.

Jūrų faunos ekspoziciją toliau yra turtinama interaktyviais elementais – informaciniais terminalais, žaidimais. Tai leidžia lankytojams pažinti jūrų pasaulį neakademiniais būdais.

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"