Paieška Aptarti žuvininkystės Baltijos regione tyrimų rezultatai

Aptarti žuvininkystės Baltijos regione tyrimų rezultatai

 

Balandžio 19-20 dienomis Vilniuje vyko tarptautinės organizacijos EUROFISH organizuotas seminaras „Baltijos žuvininkystės tyrimų rezultatai“. Seminare pranešimus skaitė įvairių tarptautinių žuvininkystės organizacijų bei mokslo įstaigų atstovai, specialistai iš užsienio šalių: Lenkijos, Latvijos, Estijos, Norvegijos, švedijos, Danijos, Kaliningrado, ir kt.

Tardama sveikinimo žodį, žemės ūkio ministrė prof. Kazimiera Prunskienė pasidžiaugė, kad susirinko gausus būrys žuvininkystės sektoriaus atstovų ne tik iš Europos Sąjungos (ES) šalių, tačiau ir iš kaimyninių valstybių, nes, pasak ministrės, tik bendras ES valstybių, priklausančių Baltijos jūros regionui, bendradarbiavimas leis didinti žuvininkystės konkurencingumą, siekti tausojančios žuvininkystės, žuvies išteklių atkūrimo tikslų. Ministrė pastebėjo, kad seminare dalyvauja ir Kaliningrado srities atstovai, su kuriais Lietuva turi daug bendrų rūpesčių ir interesų šioje srityje.

Prof. Kazimiera Prunskienė pabrėžė, kad Europos Taryboje pastaruoju metu žuvininkystės klausimai sukelia ypač daug diskusijų. Prieš savaitę Liuksemburge vykusiame ES žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdyje, kuriame dalyvavo ir Lietuvos žemės ūkio ministrė bei žuvininkystės departamento prie Žemės ūkio ministerijos atstovai, buvo diskutuota aktualiausiomis šio sektoriaus temomis – aptarti daugiamečiai menkių išteklių žvejybos planai, ungurių išteklių atkūrimo, bendrosios žuvininkystės supaprastinimo ir veiklos, ekologinio žuvininkystės produkto ženklinimo klausimai. Ypač didelio dėmesio sulaukė nelegalios, nereguliuojamos ir nepranešamos žvejybos tema.

Pasak ministrės, vertinant dabartinę situaciją, labai svarbu, kad žvejai turėtų daugiau aiškumo dėl ateities, todėl siūloma, reglamentuojant žvejybos veiklą, orientuotis į ilgesnę nei vienerių metų perspektyvą.

Ministrė priminė, kad netrukus Klaipėdoje bus atidarytas žuvų aukcionas, kuris buvo pastatytas ir įrengtas pasinaudojant ES parama. ES parama buvo panaudota modernizuojant žuvies įmones bei didinant jų konkurencingumą. Tikimasi, kad naujuoju 2007–2013 metų programavimo laikotarpiu žvejybos įmonės taip pat sėkmingai naudosis šia parama.

Per dvi dienas seminaro dalyviams buvo pristatyti įdomiausi ir vertingiausi Europos Sąjungos tyrimų programos rezultatai, susiję su žvejyba Baltijos jūroje bei jos ištekliais. Daug dėmesio buvo skirta tokiems esminiams klausimams, kaip žvejybos Baltijos jūroje politika ir santykiai su Rusija, Baltijos menkių ir kitų žuvų išteklių būklė bei jų atkūrimas, laivyno valdymas, nelegali bei nereguliuojama žvejyba ir kovos su ja galimybės. Seminaro pabaigoje buvo aptarti tyrimai, susiję su žvejyba Baltijos jūroje, jų atlikimas bei poreikis. Tikimasi, kad šis seminaras prisidės prie tvarios žvejybos Baltijos jūroje užtikrinimo, kartu siekiant ekonominio, aplinkos ir socialinio tvarumo.

Parengta pagal Žemės ūkio ministerijos inf.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"