Paieška Sensacija: Kalnų parkas neteko šiukšlių?..

Sensacija: Kalnų parkas neteko šiukšlių?..

Jonas GEDMINTAS

 

Balandžio 27-ąją sostinės Kalnų parke buvo surengta visuotinė talka šio parko aplinkai sutvarkyti. Jos organizatoriai – Aplinkos ministerija ir Aplinkos apsaugos agentūra bei Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas – pakvietė prie šios baigiamosios balandžio, švaros mėnesio, akcijos prisidėti ir kitų organizacijų atstovus, bendruomenių narius, miesto gyventojus.

... Visi talkininkai rinkosi 15 val. Kalnų parko Dainų slėnyje prie estrados. Čia buvo pasiskirstyta darbų frontais, išdalintos darbinės pirštinės ir kepuraitės, ant kurių puikavosi užrašas „Aplinkos apsaugos agentūra“. Pasklidę per 100 talkininkų kuopė Bekešo, Altanos, Stalo, Kangailos, Trijų kryžių, Gedimino kapo kalnus, papėdes, šlaitus ir apžvalgos aikšteles. Talkininkai po kopinėjimo šlaitais galėjo pasistiprinti kareiviška koše. švaros akciją užtruko ne tiek ir ilgai – vos dvi valandas, tačiau papilnėję atliekoms skirtieji talkininkų maišai liudijo: toji teritorija tikrai pagražėjo.

...Diena buvo nuostabi, saulėta, tad ir kiek šiuolaikinio jaunimėlio pašlaitėse būta – su mergaitėmis, su butelaičiais... Tačiau jie talkininkų pusėn žvilgčiojo gana draugiškai. O vienas vaikinukas net pasišovė padirbėti, kad tik jam tą mėlynąją kepuraitę (su užrašu „Aplinkos apsaugos agentūra“) paliktų... Beje, talkininkai iš Aplinkos ministerijos net paslaptingą dėžutę su monetomis ir kitokiomis relikvijomis aptiko. Pasirodo, kažkas žaidimėlį sumanė: liepia neimti tos dėžutės, o joje palikti mažą reliktą apie save.... Skaitėme ir užrašus – visi, regis, svetimtaučių įrašai... Mėgsta žmonės žaidimus ir duoną. Regis, kur kas labiau, nei tvarkytis gamtinėje aplinkoje. Beje, mūsų kuoptoji aplinka neitin buvo apdergta. Ko gero, Kalnų parkas ir jos aplinka sulaukia ir kitų gamtos bičiulių dėmesio. Nors jo nestokoja ir iš storžieviškųjų berniokų, kurie siekia sukti savo motorizuotuosius „žirgelius“ į pačias švenčiausias, įstabiausias vieteles. Tuo įsitikinome ir tądien, kai maloniai paprašėme paisyti kelio ženklų ir „negainioti“ motociklų po Kalnų parką... Protingiems to užtenka, tačiau kai kas į gamtą suka ir vien todėl, jog dergti ir niokoti tai, kas gražu, yra taip miela...

Tačiau ar ne miela saulėtąją dieną net ir surinkti nevalyvųjų paliktas šiukšles, nesibaigiančiųjų puotų gamtoje reliktus... Juoba, kad po talkos sostinės Pilių rezervato direkcijos atstovas supažindina ir su tvarkytos vietovės istorija.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"