Paieška „Žemės draugai“ (Panevėžys)

„Žemės draugai“

Jurgita SAMAVIČIŪTĖ

Panevėžio Skaistakalnio pagrindinės mokyklos gamtosauginės programos koordinatorė

 

Balandžio 20–oji Panevėžyje buvo paskutinė Žemės mėnesio diena. Viso mėnesio kvietimas – „Būk Žemės draugas“. Tad paskutinę šio gražaus mėnesio dieną vainikavome spalvinga, vaizdinga, prasminga moksleivių konferencija „Žemės draugai“.

Nuo kovo 20-osios iki balandžio 20-osios daugelis mokyklų buvo pasinėrusios į įvairius švarinimo, aplinkos gražinimo darbus. Kvietimas būti Žemės draugais įpareigoja priimti į būrį kuo daugiau bendraminčių. Tad draugavome trys gamtosauginės mokyklos: Panevėžio A.Lipniūno vidurinė, Panevėžio Skaistakalnio pagrindinė ir Pasvalio „Lėvens“ pagrindinė. Kiekviena mokymo įstaiga buvo suplanavusi ir vykdė labai įvairias švaros akcijas, gražino mokyklas, integravo pamokas, dalyvavo tarptautinėse veiklose...

Kaip kitaip, jei ne draugiškos moksleivių konferencijos metu, bent dalelytę pristatyti?! Iniciatorės buvo A.Lipniūno mokyklos gamtosauginės programos koordinatorės I.Kytrienė ir J.Morkevičienė, kurios subūrė mokytojus iš trijų mokyklų, ir Panevėžio miesto savivaldybėje, padedant ekologei D.Jankauskienei, suorganizavo moksleivių konferenciją.

Ją pradėjo spalvingas A.Lipniūno II c klasės mokinių sceninis vaizdelis „Pabandykime gyvenimą suprasti kaip pareigą“ (moksleivių pasirodymą parengė mokytojos D.Kviliūnienė, N.Misevičienė). A.Lipniūno mokyklos mokytojų J.Morkevičienės, V.Želvienės, I.Kytrienės mokiniai pristatė 4 pranešimus. Visada daug dėmesio sulaukia „Lauko klasė“. Originali knyga „Išdaiga“. Ji sulaukė daug dėmesio, nes padaryta iš saldainių popieriukų. Trečiokai sudomino programa „Atsisėkim po gimtinės medžiu“. Dažnai jau nebepakanka veiklos tik Lietuvoje, todėl vis dažniau stengiamės bendradarbiauti su užsienio mokyklomis. Kaip tik įspūdžiais apie vandenį („Vanduo – didžiausias pasaulio turtas“) dalinosi merginos, grįžusios iš švedijos.

Skaistakalnio mokyklos mokytojų V.Ūsienės, I.Krasnauskienės, J.Samavičiūtės mokiniai pristatė 4 pranešimus. Vienas iš jų „Spalvos iš gamtos“ pristatė mums dažančius augalus ir pamokė, kaip juos galime panaudoti praktiškai. IIa mokinukės labai spalvingai pademonstravo savo indėlį gamtosaugoje. Įdomu buvo išgirsti, kaip sekasi Skaistakalniui bendradarbiauti su Slovėnijos ir Suomijos gamtosauginėmis mokyklomis.

Savita buvo akciją „Ar lengva mano kuprinė?“. Siūlyta visiems įsitikinti: kurios mokyklos mokiniai nešioja daugiausia sunkių kuprinių?

Iš Pasvalio “Lėvens“ mokyklos mokytoja N.Augustonytė su vaikais atvežė įdomų ir visiems verta pažiūrėti filmuką „Cheminės medžiagos mus supančioje aplinkoje“. Labai įdomų ir vertą dėmesio projektą „Moksleivių mėgstamiausias energetinių gėrimų tyrimas“ mokytoja parengė kartu su aštuntokais. Tai tikrai privertė susimąstyti: ar geriame sveikus energetinius gėrimus?..

Konferenciją vainikavo scenos vaizdelis „Nepamirškime pareigų“ (A.Lipniūno mokyklos 4c klasės mokiniai; mokytoja I.Mikalajūnienė).

Gražių žodžių negailėjo Panevėžio miesto savivaldybės ekologijos skyriaus vyr.specialistė D.Jankauskienė, kartu teikusi padėkos raštus ir dovanėles.

Didžiausia staigmena: į šią konferenciją atvyko garbingas svečias - Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininkas R.Braziulis, kuris paskatino vaikus ir toliau taip šauniai dirbti.

Dėkojame visiems mokiniams, mokytojams ir svečiams, dalyvavusiems ir ruošusiems mokinius konferencijai.

O koks jūsų Žemės mėnuo? Pasidalinkite mintimis „Žaliajame pasaulyje“.

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"