Paieška Smilgų kalnas

Smilgų kalnas

Julija RASTAUSKAITĖ

Pasvalio r. Lėvens pagrindinės mokyklos 3a klasės mokinė

 

Yra daug gražių vietų Lietuvoje. Pavyzdžiui: Gedimino ar Trakų pilis, Puntuko akmuo. Ten sugrįžti dar kartą norėtų kiekvienas. Bet aš parašysiu ne apie kokią įžymią vietą, o apie kalną, kurį aš pavadinau “Smilgų kalnu”.

…Ant Smilgų kalno būti labai gera ir smagu. Kaip manote, kodėl? Ogi todėl, kad prie įžymių vietų susirenka minia žmonių. O prie Smilgų kalno nėra nė gyvos dvasios! Vasarą ten žydi gėlės, čiulba paukščiai, siūbuoja medžiai… Ir tai dar ne viskas. Kalnu jį pavadinau ne šiaip sau, o todėl, kad kai užsiropšti ant jo, pamatai beveik visą Pasvalį!!! Kas dar gali būti geriau?! 

Kartą mes su draugėmis bridome per tokias žoles, kurios net mano pečius siekė! Bridome Smilgų kalno papėde ne veltui, nes radome boružytę. Vargšelei buvo sužeistas sparnelis!!! Mes tuojau pat pasileidome bėgti į būstinę kalno viršūnėje. Sesytė nuo kalno žemyn nuleido septynias šokdynes, surištas į vieną, ir užtempė mus į viršų. Mes atlikome aštuontaškei operaciją ir paklojome jai minkštą žolyčių lovelę. Gydymas truko ilgokai, o viską pabaigusios, sudainavome:

Barboryte, lėk, lėk,

Tavo vaikai rėk, rėk,

šaukštai, bliūdai nemazgoti,

Po staleliu pakavoti. 

Boružėlė sujudino sparnelius ir nuskrido. Tikriausiai ji mums padėkojo. O mes vis pasikeisdamos ėjome ir ėjome ieškoti naujų nuotykių. Nes ant šio stebuklingo Smilgų kalno, kur nenustoja smuikais groti žiogeliai ir plasnote plasnoja drugeliai, jų tikrai tikėjomės surasti!

Ir ne vieną…

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"