Paieška Ignalinos r. Vidiškių vidurinės mokinių kūryba

Ignalinos r. Vidiškių vidurinės mokinių kūryba

 

Sandra LARIONOVAITĖ

Kiškutis

 

Kartą tėvelis į namus parnešė kiškutį. šienaudamas rado jį tūnantį žolėje. Labai apsidžiaugiau netikėtu svečiu.

Tačiau kiškutis neatrodė laimingas. Suglaudęs auseles, susigūžęs į kamuolėlį, kiūtojo prisispaudęs prie žemės. Atrodė toks išsigandęs. Glosčiau švelnų pilką jo kailiuką - kaip vargšelis virpa. Pabandėme su tėveliu kiškučiui duoti pieno, tačiau nevalgė. Teko maitinti pro šiaudelį.

Ilgaausis pora dienų gyveno narvelyje. Pamažu atsigavo. Akutės tapo žvitresnės, o pats kiškutis judresnis. Man patiko juo rūpintis, tačiau tėvelis pasakė, kad žvėrelį reikia paleisti į laisvę.

Nunešėme jį ten, kur radome, ir atsisveikinome. Ryte kiškučio jau nebuvo. Tikriausiai jam pavyko surasti savo šeimą. Juk kiškiai tokie gudrūs.

 

Karolina MARTINKĖNAITĖ

Gražuolės gulbės

 

Gražią vasaros dieną su šeima ilsėjomės prie didelio ir gražaus ežero Ginučiuose. Tądien pirmą kartą pamačiau gulbes.  

Jos buvo tokios gražios. Tarsi balti debesėliai būtų nusileidę iš dangaus. Grakštūs paukščiai plaukė taip tyliai, vos judindami vandenį. Pirmasis, regis, buvo tėvelis gulbinas, nes atrodė labai stiprus. Paskui jį plaukė mama gulbė. Išlenkusi ilgą, grakštų kaklą ji vis dairėsi atgal. Penki pilki mažyliai, vikriai judėdami, stengėsi neatsilikti nuo tėvelių.

Staiga didysis gulbinas išrietė kaklą, pasišiaušė, suplakė sparnais. Sunerimo ir gulbė. Išsigandau, kad tie didingieji paukščiai nuskris, tačiau po minutės jie vėl ramiai judėjo pirmyn.

Sekiau juos akimis, kol paskutinio gulbiuko uodegėlė dingo melduose.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"