Paieška Marija MAŠANAUSKIENĖ: pavasario burtų pakylėti...

Pavasario burtų palytėti

Marija MAšANAUSKIENĖ

Vilniaus J.Basanavičiaus vidurinės mokyklos penktokų auklėtoja

 

Pavasaris ir vėl pasveikino mus mėlynais žibučių žiedeliais, upelių ir šaltinėlių čiurlenimu, besiskleidžiančių medžių lapelių pirma žaluma.

... Atvelykio dieną saulė žeme ridinėjosi. Būrelis Jono Basanavičiaus vidurinės mokyklos penktokų patraukė Neries regioninio parko takeliais link Naujosios Rėvos piliakalnio. Džiugino viskas: ir pirmą kartą šiais metais išgirstas vyturėlio čirenimas, ir mėlynuojantys šlaitai nuo žibučių, ir Čekonės upelio vanduo, kriokliukais bėgantis į Nerį, ir laukuose besiganantis arkliukas.

Kaip ir dera Velykinių švenčių dienomis, smagiai aptaškėme vienas kitą Naujosios Rėvos kaimelyje šaltinio vandeniu, kad sveiki, kad gražūs būtume. Džiaugdamiesi miško spalvomis, užkopėme ant aukšto Naujosios Rėvos piliakalnio, kūrėme ugnelę, virėme mėlynių, aviečių šakelių, žemuogių lapelių arbatą, gėrėme ją. Pasirodo, skanesnė, negu pirktinė. Taip nusprendė visi.

... Nuo piliakalnio atsiveria gražus Neries upės vaizdas, girdisi jos vandenų šniokštimas. Vos ne kaip margučiai “nuriedėję” žemyn, nes kalnelis status, mažumėlę pailsėjome.

Paskui žaidėme, ridenome margučius ant piliakalnio takelio. Smagiausia buvo tiems, kuriems sekėsi numušti draugo margutį… Laikas prabėgo labai greit. Įdegę veidelius saulėje, mamoms žibučių priskynę, laimingi grįžome namo.

Kai kas net eilėraštuką sukūrė…

 

Justė URBONAVIČIŪTĖ

           

Nežadink paukštelio,

Prašo girelė,

Tegu peri vaikus,

Gražius ir stiprius.

 

Nejau neužtenka tau,

Girių kalbos?

Nejau neužtenka

Žibučių šlaituos?

 

Tegu šviečia saulė,

Ir šypsnys veide.

Nežadink paukštelio –

Prašo giria…

 

Marija NOVIKOVAITĖ

 

…Pavasarį parskrenda paukščiai iš šiltųjų kraštų. Jie atneša gerą žinią, kad jau pavasaris atėjo. Jiems atskridus, sušyla oras. Tada atbunda gamta, miškas, gėlės… Mano mėgstamiausios pavasario gėlės yra žibutės ir pakalnutės.

Mes turime mylėti ir gerbti paukštelius, juos saugoti, neskriausti, padėti jiems. Turime suprasti jų kalbą ir išklausyti juos.

Man labai patinka zylė ir žvirblis, nes abu tokie smulkučiai.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"